Aktuálně

V Pihelu boural mladík s čerstvým řidičákem. Bilance: 8 zraněných, 2 těžce více...

Naivní divadlo uvede v sobotu novou inscenaci Vánoce aneb Příběh narození více...

Liberecký kraj letos Ještěd koupit nestihne více...

FOTO: Prasoloppet u jablonecké přehrady opět nezklamal, sranda musí bejt

Autoři | Foto Petr Zbranek

Recesistický závod Prasoloppet už tak nějak k létu u jablonecké přehrady patří. Letos se konal už 19. ročník a na trať se opět vydala parta bláznů, nebo prostě lidí, kteří mají smysl pro humor a srandu.

Prasoloppet je už kultovní záležitostí, kdy se desítky lidí v parném a horkém létě oblečou do zimního oblečení, navlíknou šály, palčáky a s lyžemi na nohou (nebo dokonce i snowboardem) se vydají na běh, chůzi, ploužení se kolem přehrady.

Ti nejlepší dokáží na běžkách obkroužit přehradu do půl hodinky, asi prostě dobrá máza. Ale jsou i tací, které na trati někdy natolik zláká občerstvení, že do cíle dorazí až po několika hodinách, jestli vůbec. Lepší zázemí pro tenhle závod by ani být nemohl. Po tom, co se závodníci několik kilometrů potí v kostýmech a kombinézách, se příjemně zchladí ve vodě.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Jablonec, sport, přehrada, Prasoloppet

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.