úterý 31. března 2020 Kvido

Hotovo, dostaveno. Jablonecký krystal bude přístupný už v květnu

Práce na kontroverzní přístavbě jabloneckého Muzea skla a bižuterie jsou u konce. Zatím prázdný objekt bude návštěvníkům přístupný už v polovině května, a to během muzejní noci. Pak se na čas znovu uzavře kvůli instalaci nové expozice vánočních ozdob a také přípravám na Mezinárodní trienále skla a bižuterie.

„Mohu ujistit, že pohled skrz prosklenou fasádu na panorama jabloneckého Petřína je opravdu mimořádným zážitkem,“ vybízí k prohlídce Milada Valečková, ředitelka Muzea skla a bižuterie. 

Prostory, které jsou svým tvarem velmi unikátní, budou ukrývat stálou expozici vánočních ozdob s názvem Svět zázraků. Sbírka je největší na světě, a tak si své místo jistě zaslouží. Prohlédnout si ji bude možné koncem letošního roku.

V tuto chvíli probíhá zkušební provoz. Pracovníci také odstraňují drobné dílčí vady a nedodělky. 

Třípodlažní stavba obřího krystalu trvala necelé dva roky a spolkla zhruba 57 milionů korun. Úpravami prošel také přilehlý park. „Naším záměrem bylo nejen získat nové prostory, ale přispět celým řešením ke zlepšení atraktivity muzea a jeho nejbližšího okolí. Proto jsme do realizace zahrnuli také celý muzejní park, který by se měl stát relaxační zónou a postupně též skleněnou galerií pod širým nebem,“ dodává Valečková.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto Muzeum skla a bižuterie

Štítky jablonec, krystal, muzeum

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.