čtvrtek 12. prosince 2019 Simona

Liberecko

Dnes po poledni došlo na nájezdu na silnici první třídy číslo 35 k dopravní nehodě. Střetl se tu osobní automobil s motocyklem. Na místě zasahovali policisté, hasiči a přivoláni byli i záchranáři.

Slovan v poháru končí. Rozhodující gól dostal na Baníku v prodloužení

Čtvrtfinále poháru je letos pro Slovan konečnou. V Ostravě sice brzy vedl, vedení ale kvůli spornému gólu Baroše neudržel. Utkání šlo do prodloužení a v něm se trefil domácí Šašinka.

Tygři přemohli Kometu. První semifinále rozhodl v prodloužení kapitán Jelínek

To bylo drama. Skóre prvního semifinále mezi Tygry a Kometou se přelévalo ze strany na stranu, šťastnější ale nakonec byli Liberečtí. Zápas se dostal za stavu 3:3 do prodloužení a v něm v přesilové hře rozhodl Petr Jelínek. Druhý zápas se hraje...

Desítky stavebních pracích si v libereckých ulicích vyžádají i uzavírky

Stejně jako každý rok, js rostoucími teplotami roste i počet stavebních prací na komunikacích. Výjimkou není ani Liberec, který má letos v plánu desítky rekonstrukcí. Ty si ale vyžádají také určitá omezení provozu.

POLITICKÁ KORIDA: TMR má za sebou na Ještědu celou sezónu. Jak jsou zastupitelé spokojeni?

Dlouhodobý pronájem skireálu na Ještědu přinesl hodně emocí, TMR má s kopcem velké plány. Za sebou má první celou sezónu. Jak jsou zatím s provozem spokojeni liberečtí zastupitelé? Na to jsme se zeptali představitelů jednotlivých uskupení.

Revoluce v parkování? Aut je v Liberci víc než obyvatel, na sídlištích se bude platit

Parkování na sídlištích? To je v Liberci prakticky neřešitelná věc. Město ale situaci řešit chce a obyvatelům sídlišť tak ulevit. Přichází se zpoplatněním parkovacích míst, na každý byt vydá abonentní kartičku za symblickou cenu, za další auta už...

V bývalé hrádecké textilce dojde na vrty, ty odhalí případně znečištění

V areálu bývalého Benaru v Hradku dojde na vrty. Ty by měly ukázat, zda je zdejší půda znečištěná. Plánované vrty jsou součástí probíhající analýzy rizik. Ta je podle starosty nezbytná při plánování budoucnosti této lokality.

FOTO, VIDEO: Radary v akci. Policisté dnes měří, vytipovali sedm desítek míst

Vydali jste se dnes někam autem? Pak jste s pravděpodobností hraničící s jistotou potkali policejní hlídku. Policisté totiž mají dnes velkou akci zaměřenou na překračování rychlosti s názvem Speed Marathon. Dopoledne tak měřili třeba v Liberci u...

Bránu snů poničil vandal, Sedící rodinu vítr. Město opraví i Památník bojovníkům před dolními kasárnami

Celkem šestašedesát soch, plastik a dalších uměleckých děl je umístěno v ulicích Liberce. Stará se o ně odbor ekologie a veřejného prostoru. Některé ze soch bude muset letos opravit.

Zoo Liberec předala v Indonésii ocenění za mimořádný přínos v ochraně přírody

Liberecká zoologická zahrada ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Indonésii začátkem minulého týdne ocenila indonéské úředníky a místní nevládní organizace za mimořádný přínos v ochraně přírody. Skleněnou cenu – tzv. Strom...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.