pátek 6. prosince 2019 Mikuláš

Liberecko

V liberecké nemocnici rozdává radost kocour Bumbác

Pacienti na spinální jednotce si mohou od léčení a dlouhých dnů ulevit originálním zpestřením. Tím je speciální terapeut v podobě kocourka Bumbáce.

Místo doléčovacího centra vyrostou v Rochlici sociální byty

Město rozhodlo, že v Rochlici centrum pro osoby, které se léčí z drogové závislosti, nakonec nebude. Místo toho by v nevyužívaném místě měly vyrůst sociální byty.

Tunel v Liberci se letos opravovat nebude, čeká ho ale údržba

Tunel na průtahu Libercem se ještě letos opravovat nebude. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) si nechává zpracovat nový posudek stavu tunelu, letos tak žádné velké opravy neplánuje. Už v dubnu ale čeká tunel pravidelná údržba po zimě, která...

Přestavba bývalé školky na azylový dům v Ruprechticích se protáhne o šest týdnů

Přestavba vily na azylový dům pro rodiny s dětmi a ženy v Liberci nabrala zpoždění, potrvá o šest týdnů déle. Nový termín otevření je v květnu.

Americký fotbal je tvrdší než rugby. Své o tom ví liberecký Titán Honza Bulíř

Když se řekne americký fotbal, jako první vás určitě napadnou kluci v dresu s chrániči a šišatým míčem.... A nebo to jsou rugbysti? Jaký je mezi nimi rozdíl a proč se vůbec tomuhle sportu říká fotbal, když se do míč moc nekope? Na to jsem se...

FOTO: Nehoda u Jablonného. U čerpací stanice se srazila dvě auta

Dopravní nehoda zablokovala v úterý vpodvečer silnici číslo 13 u Jablonného. V prostoru u čerpací stanice MOL se srazila dvě auta. Nehoda vypadala hrozivě, nakonec si vyžádala dvě zranění.

Koupit hotel na Sychrově a vytvořit domov pro seniory? Kraj o tom uvažuje

Liberecký kraj zvažuje koupi Zámeckého hotelu Sychrov. Přestavět by ho mohl na domov pro seniory. Je to jedna z možností, jak řešit nedostatečné kapacity lůžek pro seniory v kraji. Pokud jde o kapacity, je na tom Liberecký kraj mezi srovnatelnými...

FOTO: Auto u Frýdlantu narazilo do stromu. Zraněný řidič skončil v nemocnici

K dopravní nehodě došlo v úterý kolem druhé hodiny odpoledne ve Frýdlantě nedaleko hřbitova. Řidič modrého volkswagenu nezvládl řízení a narazil do stromu.

Študáci sondují pracovní terén

úterý, 26. března 2019, 12:29SpolečnostLiberecko

Študáci sondují pracovní terén

Liberecká strojní průmyslovka pořádala pro své studenty 14.března takovou malou burzu pracovních příležitostí, kde jsme nechtěli chybět. Prostory školní tělocvičny se tak ve čtvrtek dopoledne proměnily na malé výstaviště firem z libereckého regionu.

Nová výstava nabízí pohled do života lesníků a myslivců

Od prvního dubna mohou návštěvníci Krajského úřadu zhlédnout novou výstavu s názvem Lesy a myslivost v Libereckém kraji. Nebudou chybět ukázky stop lesních zvířat, vzorníky dřeva i myslivecké trofeje.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.