pondělí 20. ledna 2020 Ilona

S falešnou vstupenkou to nikdo nezkusil, na Hejnických slavnostech byl klid

Před Hejnickými slavnostmi se řešil velký problém s falešnými vstupenkami, kterými se chtěl zatím neznámý podvodník obohatit. Nakonec si ale nikdo nelajsknul na slavnosti s nepravou vstupenkou přijít.

Několik set falešných vstupenek kolovalo mezi lidmi na placenou část Hejnických slavností. Organizátoři městské akce se rozhodli držitele neplatných lístků nevpustit, žádný incident se ale v průběhu soboty nestal. „Nemáme nic hlášeno,“ řekla mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Klidný průběh akce potvrdil i starosta Jaroslav Demčák. Do sobotních 19:00 podle něj nepřišel nikdo, kdo by se pokusil na falešnou vstupenku dostat do areálu s hudebním festivalem. „Je možné, že si to lidé mezi sebou řekli a vyházeli je, nebo je od nich zpátky vykoupil ten, kdo jim je prodal,“ uvedl Jaroslav Demčák.

Psali jsme: Máte lístky na Hejnické slavnosti? Tak pozor, možná jsou falešné. Na Hejnicku totiž řádí podvodník

Starosta již dříve uvedl, že mohlo být vyrobeno až 1000 falešných vstupenek a prodat se z nich mohlo asi 200. Poznat se daly podle číslování, falešné začínají trojčíslím 046. Falzifikáty se prodávaly za 100 až 150 korun, platný lístek stál 300 korun.

Slavnosti v třítisícovém městě z podhůří Jizerských hor byly dvoudenní. Placený byl jen sobotní zábavný a hudební program s koncertem skupiny Mandrage či vystoupením zpěváka Sebastiana. Kolik lidí festival sledovalo, budou podle starosty vědět až v příštích dnech. Mnohem více lidí ale přišlo v sobotu na bezplatně přístupnou část programu, do které patřily kolotočářské atrakce, stánkový prodej v ulicích či řemeslný jarmark před kostelem. „Všechny odstavné plochy byly přes den plné, nebylo už kde zaparkovat. Odhaduji, že během soboty přišlo 10.000 lidí,“ dodal Demčák. Hejnické slavnosti pokračovaly i v neděli. Vystoupil na nich i Maxim Turbulenc nebo Žlutý pes.

V minulosti problémy s falešnými vstupenkami na Hejnické slavnosti nebyly, i když se zřejmě také objevily. „Myslím, že jednotkově si někdo vyrobil fake, který nebyl poznat. Tady se ale bavíme o stovkách kusů, kdy nešlo o to něco ušetřit, ale vydělat,“ řekl již dříve starosta.

Autoři | Foto Jaroslav Demčák

Štítky Hejnické slavnosti, falešná vstupenka

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.