neděle 8. prosince 2019 Květoslava

Čtveřice studentů zachránila život zraněnému muži, dnes jim záchranáři poděkovali

Záslužný čin mají za sebou studenti z liberecké školy Kateřinky. Když uviděli ošklivý pád muže ze schodů, okamžitě mu přispěchali na pomoc. A možná právě to pánovi zachránilo život.

„Dnešek pro nás byl významný. Měli jsme příležitost osobně poděkovat čtyřem šestnáctiletým studentům liberecké školy Kateřinky, kteří na začátku října zachránili život muži po ošklivém pádu ze schodů. Studenti neváhali a k muži se rozběhli už v okamžiku, kdy ze schodů padal,“ uvedla Zdravotnická záchranná služba LK na svém facebooku.

Studenti okamžitě ke zraněnému muži, který upadl do bezvědomí, přivolali záchranku. Už před jejím příjezdem se ale pustili do resuscitace. V tu chvíli jim oporou byla jen operátorka. Kolem chodili dospělí, ale nikdo se nezastavil, ani nepomohl. „Bez pomoci studentů by možná nežil nebo by jeho stav byl mnohem těžší. Děkujeme nastupující generaci, že neváhá. I když se ocitne v nekomfortní situaci, jde na pomoc. Děkujeme za tu naději, že lidská lhostejnost nevítězí,“ napsala ZZS LK.

Studenti vedle poděkování obdrželi drobné dárky a hlavně velkou samolepku s nápisem Pomohl jsem zachránit lidský život.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto ZZS LK

Štítky záchrana, studenti, Kateřinky, ZZS

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.