Počasí dnes4 °C, zítra3 °C

Slovan si před zimní přestávkou poradil s Karvinou. Hosté se ale hodně zlobili u druhého gólu

Poslední podzimní utkání zvládl Slovan vítězně. Před slabou návštěvou rozhodl až ve druhém poločase. Nejprve se trefil Potočný a vítězství potvrdil střídající Mara po málo vídaném gólu, kdy se před hostujícím brankářem zjevili čtyř samotní hráči domácích. Podle dostupných záběrů ale branka padla z ofsajdu.

Liberečtí chtěli zápas rychle rozhodnout a v úvodu několikrát zahrozili. Velké šance měli Hybš, Potočný i Baluta, skóre se ale neměnilo. Hra se postupně vyrovnala a šance prakticky nebyly, do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

To se ale velmi rychle změnilo v úvodu druhé půle. Malinský centrem našel Musu, ten vypáli a jeho střelu vyrazil brankář Hrdlička jen k Potočnému – 1:0.

Liberečtí pak měli více ze hry a zápas kontrolovali. A nakonec i vedení navýšili. Byl to hodně zajímavý gól. Potočný poslal za standardky balón do vápna, karvinští zahráli ofsajd systém, a zdálo se, že Liberečtí jsou v několikametrovém ofsajdu. Jenže se nemávalo a domácí hráči byli rázem ve čtyřech před Hrdličkou, Chaluš přihrál Marovi a bylo to 2:0. Hostující Janečka pak ještě za protesty dostal žlutou kartu.

V 86. minutě byl zmar Karvinských dokonán. Janečka na vápně minul balón, další z obránců ho jen líznul a Breite se najednou ocitl sám před Hrdličkou – 3:0.

Slovan Liberec - MFK Karviná 3:0 (0:0)

Branky: 48. Potočný, 70. Mara. Žluté karty: 44. Oscar, 55. Chaluš - 14. Jarábek (trenér Karviné), 35. Krivák, 66. Vukadinović, 71. Janečka, 72. Rundić . Rozhodčí: Královec - Kotalík, Pečenka

FC Slovan Liberec: Knobloch - Mikula, Kačaraba, Chaluš, Hybš - Oscar, Breite (C) - Malinský (68. Pešek), Baluta (62. Mara), Potočný - Musa

MFK Karviná: Hrdlička - Krivák (55. Petráň), Janečka, Rundić - Ndefe, Lingr, Bukata, Hanousek, Čonka - Ba Loua (74. Putyera) , Vukadinović