Aktuálně

V Pihelu boural mladík s čerstvým řidičákem. Bilance: 8 zraněných, 2 těžce více...

Naivní divadlo uvede v sobotu novou inscenaci Vánoce aneb Příběh narození více...

Liberecký kraj letos Ještěd koupit nestihne více...

Dobrovolní hasiči při fotbale zachránili hráče, který zkolaboval. Bez jejich pomoci by zřejmě neměl šanci

Autoři | Foto Město Liberec

Osmnáctého října se Vlastimil Vlček z Liberce znovu narodil. Při fotbálku v Krásné Studánce zkolaboval. Jen díky včasnému zásahu tří místních dobrovolných hasičů přežil, okamžitě zahájili resuscitaci, než za patnáct minut přijela sanitka. Před pár dny se zachránci i zachráněný sešli u primátora.

Josefu Hazimu, Bohdanu Markovi a Jiřímu Šemberovi se za pomoci dalších přítomných, kteří se při resuscitaci střídali, podařilo pana Vlčka udržet při životě až do příjezdu vozidla zdravotnické záchranné služby. Resuscitace byla natolik úspěšná, že pan Vlček nemá žádné trvalé následky, přestože oživování a masáž srdce trvala více než 15 minut.

„Těší mne, že i neškolení lidé dokážou poskytnou první pomoc. Samozřejmě to oceňuji u profesionálů. Mojí snahou je zajistit další defibrilátory třeba i pro civilisty. Například jeden, umístěný v budově radnice, by jistě prokázal dobrou službu,“ míní primátor Liberce Jaroslav Zámečník.

Ten na radnici poděkoval zachráncům a předal zástupci jednotky dobrovolných hasičů z Krásné Studánky defibrilátor BeneHeart D1 Public, který výrazně zlepší možnosti při případných resuscitacích. Tento přístroj je kompatibilní s přístroji ZZS LK a je používám složkami IZS v Libereckém kraji. Stejný přístroj obdrží i další dvě jednotky zřizované statutárním městem Liberec, a to jednotky z Růžodolu I a Vratislavic nad Nisou. Jeden defibrilátor stojí 42 000 korun, jeho použití je snadné, má dokonce hlasového průvodce.

„Jsme tady a jsme odhodlaní dělat nové věci. Třeba hledání pohřešovaných lidí v lese nebo právě výjezd k poskytnutí první pomoci člověku,“ uzavírá Josef Hazi z Krásné Studánky.

Hodnocení článku je 92 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky záchrana života, resuscitace, hasiči, krásná studánka, dobrovolní hasiči, Vlastimil Vlček, Liberec, Liberec XXXI-Krásná Studánka, Jaroslav Zámečník, Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.