Aktuálně

Jablonec na pohárovou trofej nedosáhl. Ve finále podlehl Karviné 1:3 více...

A nedal si říct. Se zákazy řízení a po průšvihu na Jablonecku 45letý muž zase řídil, skončil ve vazbě více...

Bude Liberec v příštím roce pokračovat v projektu s domovníky? Zatím neví více...

Zachráněnou lebku sv. Zdislavy by policie měla předat církvi 30. května více...

Dva nové parky a náplavka. Hrádek nad Nisou buduje zelené srdce města více...

Ranní požár v Liberci. Hořelo v areálu bývalých kurtů v Pavlovicích více...

V Krkonoších se válely trubky i náprava od auta, dobrovolníci odnesli tuny odpadu více...

Máte doma nevyužité knihy po dětech? Dejte jim druhý život

Autoři | Foto

Už více než pět set knih darovalo Komunitní středisko Kontakt dětem ze znevýhodněného prostředí. Knihy mohou věnovat i čtenáři Liberecké Drbny, Kontakt je otevřený každý všední den.

„Cílem projektu je sbírat dětské knížky, které poslouží dál dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí. Projekt probíhá průběžně již od roku 2015 a za tu dobu bylo předáno potřebným více než 500 knih,“ říká zástupce ředitele Kontaktu Marie Matějíčková.

Mezi obdarovanými jsou děti ze sociálně znevýhodněných rodin a také instituce pracující s dětmi. V rámci podpory sociálně znevýhodněných rodin byly knihy předány i dětem, které žijí na ubytovnách v Liberci. „Pro mnohé z nich to byl velký zážitek a těší se, až se budou moci do nových knížek začíst,“ dodala Matějíčková.

Projekt Druhý život dětské knihy trvá do odvolání a zájemci mohou dětské knihy nosit do Centrálního klubu seniorů v Palachově ulici 504/7 od pondělí do čtvrtka od 10 do 17 hodin a v pátek od 10 do 14 hodin. „O knihy se mohou přihlásit i instituce pracující s dětmi ze sociálně znevýhodněného prostředí,“ uzavřela Matějíčková. 

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky druhý život dětské knihy, Liberec, knihy, dětská kniha, kontakt, kniha, projekt, Drbna.cz

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.