pondělí 6. dubna 2020 Vendula

Liberecká nemocnice akutně shání roušky, uvítá jakoukoliv pomoc

Liberecká nemocnice má roušky sotva na pár následujících dní. Zásoby se rychle ztenčují. Nemocnice tak uvítá pomoc i od veřejnosti.

Liberecká krajská nemocnice žádá o pomoc veřejnost kvůli akutnímu nedostatku roušek. Zásoby má maximálně na několik dnů. Zásoby se rychle tenčí, řekl mluvčí liberecké nemocnice Václav Řičář. Česko má k včerejšímu večeru celkem 434 případů nákazy novým koronavirem, tři lidé jsou ve vážném stavu.

Tři nemocní už se ale naopak vyléčili. V Libereckém kraji dnes po dvou dnech přibyl čtvrtý případ, stejně jako v předchozích třech je nemocný z Jablonecka. Dalších 650 lidí je v kraji v karanténě.

„Jak se rozšiřuje počet lidí v nemocnici, kteří roušku mají nosit a nosí, tak apelujeme na veřejnost, aby nám pomohla. Dodávky, které jsme měly nasmlouvané, jsou krácené a potřebujeme pomoc,“ řekl Řičář. Na slíbené dodávky se podle něj navíc nedá spolehnout. „Vše je s otazníkem a nechceme zůstat na suchu,“ dodal.

Sběrné místo vytvořila největší nemocnice v Libereckém kraji v budově svého ředitelství ve Vzdušné ulici v Liberci, jde o bývalé sídlo VZP. Roušky, případně i respirátory, tam mohou lidé nosit mezi 9:00 až 16:00. Výzvu zveřejnila i na facebooku.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto KNL

Štítky ČR, nemocnice, zdraví, textil, roušky, koronavirus, Liberecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.