Aktuálně

Ještěd bude nově patřit Libereckému kraji. Zastupitelé na jeho odkup kývli více...

Kdo bude sportovcem Liberecka? Anketu Drbny ovládl plavec Adam Kolín více...

Soud v Jablonci osvobodil tři dozorce z Rýnovic obviněné z napadení vězně více...

Svědci srážky na sjezdovce v Harrachově chybí. Ozvěte se, prosí dcera mrtvé lyžařky více...

Auto na přechodu ve Cvikově srazilo desetiletou dívku. Hledají se svědci více...

Policie chystá na duben další Speed Marathon. Navrhněte, kde má hlídat rychlost více...

O dovážku potravin je mezi seniory v Liberci malý zájem

Autoři | Foto Jan Luxík

O dovážku potravin a léků je mezi seniory a handicapovanými v Liberci zatím malý zájem. Dobrovolníků ochotných jim pomoci je ve stotisícovém městě výrazně více, přes 100. Ve středu nákup rozvezli deseti lidem, řekl ředitel příspěvkové organizace Liberce Kontakt Michael Dufek. Organizace koordinuje zásobování ohrožených skupin v krajském městě i dalších částech okresu Liberec.

Podle něj jde ale o očekávaný stav. „Že bude obrovská vlna nabídky, ale poptávka bude přicházet se zpožděním. Pomalu to narůstá," uvedl Dufek. Podle něj to souvisí s tím, že lidé mají doma zásoby potravin a informace o takové pomoci se k nim teprve dostává. Ode dneška je navíc v prodejnách potravin nebo lékárnách doba mezi 7 a 9 hodin vyhrazena pouze pro lidi starší 65 let. Podle průzkumu ČTK toho první den v prodejnách v centru krajského města dnes využily stovky seniorů.

Pomoc Kontaktu je určená seniorům, handicapovaným a dlouhodobě nemocným, kteří jsou novým typem koronaviru na zdraví nejvíce ohrožení. Organizace města jim nabízí možnost nákupu tří typů balíčků potravin s maximální cenou do 500 korun nebo dovezení léků. Vláda už v pondělí doporučila seniorům nad 70 let, aby po dobu nouzového stavu nevycházeli z domovů. Zakázala také obyvatelům domovů pro seniory, postižené či pacienty s demencemi opouštět areál těchto zařízení.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky ČR, zdraví, sociální, koronavirus, Liberecký, Liberec, jídlo

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.