neděle 12. července 2020 Bořek

Sparta má obrovskou motivaci, pohár ale chceme získat pro Liberec, říká trenér Slovanu Hoftych

Pro trenéra Hoftycha i kapitána Mikulu z libereckého Slovanu půjde o první finále poháru v kariéře. Tým je podle nich nachystaný a roli nebude hrát ani případná únava z náročného programu. „Chceme, aby pohár zůstal v Liberci,“ řekl Pavel Hoftych na předzápasové tiskové konferenci.

Slovan se představí na svém stadionu, výhoda podle trenéra Hoftycha ale je, že se nebude hrát na Spartě. Ve finálovém utkání chtějí trenéři využít poznatky z posledního utkání na Letné, kde Liberec prohrál 1:4. „Sparta hraje jiným stylem. Poznatky z posledního zápasu rozhodně využijeme. Trenér Kotal je zkušený pragmatik, který ví, co chce, my se snažíme najít tam určité slabší články,“ řekl Hoftych.

Roli podle něj nebude hrát ani fakt, že Sparta už má jistotu předkola Evropské ligy. „Pokud vím, šest let nezískala žádnou trofej a má obrovskou motivaci. Vítěz poháru má navíc lepší postavení než třetí mužstvo v lize,“ řekl.

Liberečtí se nebojí ani případné únavy. „Zápasů je opravdu hodně, ale my jsme za to rádi. Tenhle zápas je pro nás super a doufáme, že na podzim budeme hrát také tolik zápasů,“ řekl kapitán Slovanu Jan Mikula.

Start u několika hráčů je zatím nejistý. „Uvidíme zítra,“ řekl jen Hoftych. „Jsme optimisté,“ dodal.

Sparta v posledních letech v Liberci nemá úplně dobrou bilanci. To ale podle Mikuly ve finále poháru hrát roli nebude. „Abych řekl pravdu, statistiky vůbec nesleduji. Zítra jde o jeden zápas, finále, a v něm se rozhodne.“

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Autoři | Foto Slovan Liberec

Štítky Slovan Liberec, vstupenky, finále poháru, sparta

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.