Počasí dnes13 °C, zítra19 °C

Slovan vyhrál v Gentu a připsal si druhou výhru v Evropské lize. Postoupit už ale nemůže

Liberečtí fotbalisté vezou ze hřiště Gentu tři body po výhře 2:1. Branky vstřelili Mara a Kačaraba, za domácí snižoval Jaremčuk. Slovan sice vyhrál, zároveň ale přišel o možnost postoupit ze skupiny, když CZ Bělehrad remizovala v Hoffenheimu.

Od úvodu se hrál zajímavý fotbal. V úvodu byli možná překvapivě aktivnější hosté, dobrý vstup vyvrcholil ve 4. minutě nebezpečnou standardkou Peška. Poté se z rychlých kontrů prosazovali domácí. V 6. minutě se sám před Nguyenem ocitl Bukari, brankář Slovanu ho ale vychytal. O dvě minuty později chtěli domácí penaltu po faulu na Castro-Montese, ten ale padal velmi ochotně.

V 15. minutě měli dobrou možnost hosté. Sadílek poslal roh na hlavu Yusufa, ten ale bránu z dobré pozice minul.

A tak hrozili opět domácí. Nejprve Bukariho znovu vychytal Nguyen, Jaremčuk poté těsně minul.

Poté se ale hra vyrovnala a po půlhodině šli dokonce hosté do vedení. Beran si dobře narazil s Marou, který si vyměnil míč s Peškem a z hranice vápna i s tečí jednoho z obránců prostřelil Bolata – 0:1.

Gent pak na dlouho vypadl z tempa, až v závěru půle zvýšil tlak, žádnou šanci si ale nevypracoval.

Na začátku druhé půle nejprve nebezpečně pálil Jaremčuk. V 53. minutě měli ale velkou šanci hosté, kteří po faulu na Peška dostali možnost kopat nebezpečnou standardku z hranice vápna. Míč si postavil Yusuf, který prostřelil zeď, míč ale trefil Bolata.

Stejný hráč si to ale vynahradil o dvě minuty později. Pešek poslal volný kop do vápna, míč se odrazil právě k Yusufovi a Kačarabovi a oba hráči společně dotlačili míč do sítě – 0:2.

Domácí ale velmi rychle zareagovali. Jaremčuk dostal v 59. minutě znovu hodně prostoru a trefil to náramně – 1:2. Prakticky z protiútoku to ale mohlo být opět o dvě branky, Yusuf obral o míč obránce a trefil tyč!

A stejný hráč znovu, tentokrát v 80. minutě, šel sám na bránu, jeho střelu ale vychytal Bolat a i dorážku domácí brankář pokryl. A bahrajnský útočník pálil o pár desítek sekund novu, tentokrát zpoza vápna, bránu ale těsně minul.

Závěr pak byl velmi nervózní, došlo k několika strkanicím, Slovan už dokázal vítězství udržet.

Gent - Slovan Liberec 1:2 (0:1)

Branky: 60. Yaremchuk – 24. Mara, 55. Júsuf (85. Rabušic). Žluté karty: 52. Mohammadi, 75. Kums, 86. Hanche-Olsen, 90+3. Bukari – 79. Mara, 85. Matoušek, 90+2. Sadílek. Rozhodčí: K. Monzul – O. Ardasheva, M. Striletska

Gent: Bolat – Hanche-Olsen, Arslanagić, Fortuna – Castro-Montes (57. Kleindienst), Dorsch, Owusu (62. Bezus), Kums, Mohammadi – Bukari – Yaremchuk

FC Slovan: Nguyen - Koscelník, Jugas, Kačaraba, Mikula (C) - Sadílek, Mara - Pešek (75. Matoušek), Beran (67. Hromada)- Júsuf, Mosquera

Štítky Slovan Liberec, fobal, evropská liga, FC Slovan Liberec, KAA Gent, Evropská liga UEFA, FK Crvena zvezda, TSG 1899 Hoffenheim