středa 20. října 2021 Vendelín

Týden bezpečnosti v Libereckém kraji

PR článek

Září s sebou přivádí zpět do školních lavic spoustu školáků, z nichž se někteří setkají poprvé se zkušeností samostatného pohybu v silničním provozu.

To je jeden z důvodů, proč Tým silniční bezpečnosti ve spolupráci s Libereckým krajem, Magistrátem města Liberec, Policií ČR, BESIP a dalšími městy a partnery od 16. do 26. září realizuje Týden bezpečnosti. „Program Týdne bezpečnosti v Libereckém kraji se snaží upozornit na nejpalčivější problémy v dopravním prostředí prostřednictvím praktických prezentací. Program se bude věnovat jak školním skupinám, cyklistům, tak i široké veřejnosti. Jedná se o soubor aktivit, které se konají i v rámci celoevropského programu Evropského týdne mobility,“ říká Jan Polák, ředitel Týmu silniční bezpečnosti.

Jednou z hlavních aktivit bude tradiční Evropský týden mobility v Liberci v pondělí 20. 9. na náměstí Dr. E. Beneše, kde bude připraven od 10 do 17 hodin bohatý program. Návštěvníci se mohou dozvědět více o elektrokolech, klasických bicyklech nebo elektrokoloběžkách. „Právě elektro-koloběžky bude možné si na místě vyzkoušet a dozvědět se více o podmínkách i úskalích jejich používání,“ říká Markéta Novotná, koordinátorka MD BESIP Libereckého kraje

V neposlední řadě se návštěvníci v průběhu dne dozvědí, co je nutné pro zajištění bezpečnosti chodců a cyklistů, jak poskytnout první pomoc, ale i více o tom, proč je hromadná doprava jednou z cest k udržitelnému cestování městem.

„Během nadcházejících podzimních měsíců zaměříme naše preventivní akce na zvýšenou viditelnost všech účastníků silničního provozu. Stranou tradičně nezůstane ani bezpečnost dětí na silnicích prostřednictvím dopravní výchovy. První velkou akcí bude právě zářijový Týden bezpečnosti,“ říká Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana Libereckého kraje odpovědný za rezort dopravy.

Program Týdne bezpečnosti v Libereckém kraji

16. 9.   Den bez aut Jilemnice
17. 9.   Den s Integrovaným záchranným systémem Frýdlant
19. 9.   S rodinou do Vesce
20. 9.   Evropský týden mobility Liberec
24. 9.   Týden pro rodinu Hodkovice nad Mohelkou
25. 9.   Skyrace Ještěd
26. 9.   MTB Ruprechtice Liberec

Ohodnoť článek

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky týden bezpečnosti, besip, tým silniční bezpečnosti

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.