neděle 23. ledna 2022 Zdeněk

Galerie loni nakoupila dvanáct děl. Vystavuje je na mimořádné přehlídce

Sbírka liberecké oblastní galerie se loni rozrostla o tucet uměleckých děl. Galerie nyní část z nich mimořádně vystavuje. Jde převážně o malby či kresby od umělkyň současné české a slovenské výtvarné scény. Galerii díla vyšla na víc než milion korun.

„Díla některých dalších autorů budou moci návštěvníci shlédnout na našich letošních či budoucích výstavách,“ řekl ředitel Oblastní galerie Liberec Pavel Hlubuček. „Posláním každé sbírkotvorné instituce je nejenom pečovat o sbírky, ale také o jejich rozšiřování,“ dodal.

Sbírka Oblastní galerie Liberec je zaměřena na výtvarné umění české i zahraniční provenience, zejména však na díla nizozemských autorů 16. až 18. století, francouzských, rakouských a německých autorů 19. století, českých autorů 19.—21. století a českých a německých autorů libereckého regionu 19. až 21. století.

David Hanvald, Tvar modré II

„Proto byl důležitým hlediskem pro nákup tohoto souboru úzký vztah umělců či jejich děl k území libereckého regionu, neboť galerie dlouhodobě usiluje o vytváření plastického obrazu umělecké tvorby s ním spjaté,“ uvedla nová šéfkurátorka galerie Johana Kabíčková.

V galerii budou do 6. února vystavena díla slovenské autorky Doroty Sadovské Svatá Zdislava a Kojící madona, kresby Markéty Hlinovské – diptych Krtčí past III. a Pád II., obraz Zahrada I. Zdenky Marie Novákové a portrét Běly Kolářové od Libuše Pražákové.

Obraz Kvadratura kruhu II. Zdeňka Trse je součástí autorovy probíhající výstavy.

Na zakoupené dvě malby Tomáše Plesla Hlubina a Dálný východ se návštěvníci mohou těšit až při jeho podzimní výstavě.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto OGL

Štítky galerie, ogl, lázně, díla, umění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.