Aktuálně

Atraktivní, ale těžký los pro Jablonec. Ve čtvrtfinále poháru přivítá Slavii více...

Tygři ustáli nápor Třince a vrátili se na druhé místo tabulky více...

Při požáru zachránil liberecký hasič Roman Kostelňák dítě, dostal medaili HZS více...

Dívenka nastoupila v Jablonci cestou na hudebku do špatného autobusu, pomohli strážníci více...

Čeká nás zatažený víkend s přeháňkami. Teploty půjdou nahoru více...

Policie zná příčinu diskotéky na Bílém Kameni. Šlo o závadu na mrazícím zařízení více...

Asfaltové hřiště na Králově Háji čeká proměna. Nadchnout má děti i jejich dozor více...

Prales na Ještědu se rozroste o 4,5 hektaru. Spolek vyjde výkup na milion více...

Pohotovosti převezmou zdravotní pojišťovny. O všechny v kraji ale nestojí více...

Tygry opouští nejlepší střelec juniorské extraligy. Adam Měchura odchází do Ameriky

Autoři | Foto Bílí Tygři Liberec

V základní části loňské nejvyšší hokejové juniorské soutěže nastřílel Adam Měchura 54 branek, stihl i několik hattricků. To vše v pouhých dvaačtyřiceti zápasech. Teprve devatenáctiletý útočník dostal příležitost i v několika zápasech za A tým a zdálo se, že by se fanouškům Tygrů mohl v následující sezoně ukázat ještě víc. Mladý hráč se ale nakonec rozhodl zkusit štěstí v Americe.

Měchura prošel draftem CHL (Champions hockey league), ze čtvrté pozice ho draftoval tým Tri-City Americans. „Hráli tam dva kluci, se kterými jsem se vídal v reprezentaci. Bavili jsme se o tom, jak to tam probíhá. Všichni si to chválí a jsou tam spokojení,“ řekl Adam Měchura pro klubový web.

V libereckém dresu zanechal výraznou stopu, přesto se odhodlal k odchodu. „O té možnosti jsem se dozvěděl už v průběhu sezony. Bylo to těžké rozhodování, ale nakonec zvolil novou výzvu,“ dodal.

V Liberci se přitom naskýtala možnost dostat mnohem větší prostor v A týmu Bílých Tygrů. „Mluvili jsme o tom, i proto to byla tak těžká volba. Nakonec ale vyhrála Amerika,“ řekl mladý útočník.

Před draftem NHL byl v kontaktu i s některými týmy, nakonec si jej ale nikdo nevybral. „Nepředpokládal jsem to. Byl by to spíš příjemný bonus. V budoucnu bych si tam zahrát chtěl, je to můj dětský sen,“ sdělil 194 centimetrů vysoký forvard.

V Liberci zažil skvělou sezonu, s juniorkou došel až do finále, kde v rozhodujícím sedmém utkání padl s Plzní. Osobní čísla měl ale až neuvěřitelná, v základní části 54 gólů, v play off dalších deset, to před ním nikdo nedokázal.

A právě jeho výkonů si všiml tým Tri-city Americans, který si Měchuru vybral jako čtvrtého. „Je silný na vhazování a má ryzí instinkt střelce. Těšíme se, že se Adam stane součástí rodiny Americans,“ okomentoval draft českého hráče generální manažer týmu Bob Tory.

Měchura se s Libercem loučí v dobrém. „Bylo to krásných šest let. Mám tady všechny moc rád a doufám, že se sem ještě někdy vrátím,“ uzavřel.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky bílí tygři, hokej, liberec, adam měchura, Amerika, Bílí Tygři Liberec, Tri-City Americans, Canadian Hockey League, National Hockey League, HC Škoda Plzeň, Česko

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.