čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Do Senátu budou v září voliči na Liberecku vybírat jen ze čtyř kandidátů. Je to nejméně v historii

Voliči na Liberecku budou mít v září na výběr jen ze čtyř kandidátů do Senátu, to je nejmenší počet v historii 34. obvodu. Liberecký magistrát v pátek zaregistroval všechny přihlášené. Před šesti lety kandidovalo na Liberecku devět lidí stejně jako v roce 2010, i v předchozích volbách bylo vždy kandidátů nejméně sedm.

Volby do třetiny Senátu se uskuteční spolu s komunálními volbami 23. a 24. září, druhé kolo senátních voleb bude o týden později 30. září a 1. října.

Křeslo v Senátu na Liberecku bude na podzim obhajovat Michael Canov ze Starostů pro Liberecký kraj. Dlouholetý starosta Chrastavy se do Senátu se dostal před šesti lety, když ve druhém kole porazil majitele frýdlantského pivovaru Marka Vávru (ANO), ten letos nekandiduje. Canov v roce 2016 zvítězil s velkým náskokem - hlas mu dalo 80,18 procenta voličů. S výrazným náskokem přitom vyhrál už v prvním kole, kde mu voliči dali 45,30 procenta hlasů.

Své kandidáty se proti Canovovi rozhodly na Liberecku postavit jen tři subjekty. Za vládní uskupení Spolu, v němž se spojily ODS, KDU-ČSL a TOP 09, kandiduje na senátorku projektová manažerka MCU Koloseum v Liberci Martina Motshagen. Kandidátkou ANO je náměstkyně libereckého primátora Radka Loučková Kotasová. Svého kandidáta postavila také SPD, za niž na senátora kandiduje ředitel Mobile muzea Svatopluk Holata, který je zároveň lídrem kandidátky strany v komunálních volbách v krajském městě.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky ČR, volby, senát, Liberec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.