Počasí dnes20 °C, zítra17 °C
Čtvrtek 2. května 2024  |  Svátek má Zikmund

Další výhra. Tygři přemohli Olomouc a zvítězili 6:2

Liberečtí hokejisté podruhé v řadě vítězí za tři body. Po výhře nad Budějovicemi tentokrát porazili Olomouc 6:2. V tabulce tak drží druhé místo.

První třetina se dlouho hrála bez gólu. Šance měli domácí Frolík nebo Rychlovský, na druhé straně ujížděl Bambula. Skóre se ale měnilo až dvacet sekund před sirénou, kdy Frolík v přesilovce tečoval ránu Balinskise – 1:0.

V druhé části Tygři rychle navyšovali skóre. Ve 27. minutě dostal krásnou přihrávku Najman, který překonal Najmana – 2:0. V polovině utkání Jelínek objel bránu, našel Melancona a ten zvýšil už na 3:0. A o necelé dvě minuty to bylo už 4:0, když se prosadil Vlach.

Jenže hosté se s pouhým dohráním nespokojili. Ve 38. minutě nejprve poprvé překonal Kváču Bambula stejný hráč minutu před koncem třetiny snížil na 2:4.

Ve třetí třetině byli aktivnější hosté, kteří se snažili s výsledkem ještě něco udělat. Deset minut před koncem měli necelou půlminutu přesilovky 5 na 3, jenže Liberec se ubránil a po rychlém protiútoku navíc skóroval. Flynn si vyměnil puk s Balinskisem a nezaváhal – 5:2. Liberečtí pak ještě po chybě Konráda přidali další gól a podruhé v řadě doma nastříleli šest branek.

Bílí Tygři - HC Olomouc 6:2 (1:0, 3:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 20. Frolík (Birner, Balinskis), 27. A. Najman (Melancon, Frolík), 30. Melancon (Jelínek), 32. Vlach (A. Najman, Rychlovský), 52. Flynn (Balinskis), 59. Rychlovský – 38. Kunc (Bambula, Rutar), 40. Bambula (Strapáč, Škůrek). Rozhodčí: Pražák, Pilný – Lhotský, Svoboda. Diváci: 4366

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Neužil) – Balinskis, Derner, J. Dvořák, Melancon, Rosandić, Štibingr, Vitásek – Birner, Bulíř (C), Čederle – Faško-Rudáš, Filippi, Flynn –Frolík, Jelínek (A), A. Najman – Rychlovský, Šír (A), Vlach. Trenér: Patrik Augusta

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Dujsík, Ondrušek (C), Škůrek, Rašner, Řezníček, Švrček, Rutar – Orsava (A), Anděl, J. Káňa (A) – Navrátil, Nahodil, Klimek –Bambula, Menšík, Kunc – Kusko, Strapáč, Handl. Trenér: Jan Tomajko