Aktuálně

Dívenka nastoupila v Jablonci cestou na hudebku do špatného autobusu, pomohli strážníci více...

Čeká nás zatažený víkend s přeháňkami. Teploty půjdou nahoru více...

Policie zná příčinu diskotéky na Bílém Kameni. Šlo o závadu na mrazícím zařízení více...

Asfaltové hřiště na Králově Háji čeká proměna. Nadchnout má děti i jejich dozor více...

Prales na Ještědu se rozroste o 4,5 hektaru. Spolek vyjde výkup na milion více...

Pohotovosti převezmou zdravotní pojišťovny. O všechny v kraji ale nestojí více...

Nevyužívaná kotelna a další zchátralé objekty nadobro zmizí z areálu frýdlantské nemocnice

Autoři | Foto Město Frýdlant

Město Frýdlant získalo dotace na demolici nevyužívaných budov v areálu bývalé nemocnice. Zmizí tak celkem šest objektů včetně bývalé centrální kotelny.

„Centrální kotelna s komínem už nemá ve frýdlantské nemocnici žádný význam, protože dnes už má každá budova svoji lokální kotelnu,“ vysvětlil místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka. V posledních letech se navíc z brownfieldu stalo útočiště bezdomovců a dalších nezvaných hostů.

K zemi půjde centrální kotelna, základová konstrukce původního skladu, tři komínová tělesa, strojovna i provizorní kotelna. „Demoliční práce budou provedeny postupnou rozebírkou s nasazením těžké mechanizace,“ komentoval Stodůlka. Během manipulace s prašnými materiály bude navíc prováděno intenzivní kropení, to by mělo omezit negativní účinky na okolí.

Zchátralé objekty nyní nahradí zeleň. V plánu je výsadba celkem 128 listnatých stromů a keřů. „Po odstranění těchto budov a komínů vznikne na ploše 2 886 m² plánované přírodní uložiště uhlíku,“ doplnil místostarosta. Celkové náklady na demolici a následnou revitalizaci se pohybují okolo devíti milionů korun s tím, že dotace pokryje zhruba dvě třetiny.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky kotelna, brownfield, Frýdlant, Liberecký

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.