Aktuálně

Nová výjezdová základna záchranky ve Frýdlantu se začne stavět už letos více...

Nemocnost v Libereckém kraji stoupla za týden o 75 procent, je pod hranicí epidemie více...

Při nehodě sanity a traktoru s radlicí byla zraněna zdravotnice, policie hledá svědky více...

V Libereckém kraji byl potvrzen výskyt ptačí chřipky. U kachen v Jablonci nad Nisou více...

Na kole v zimě? Někteří cyklisté ohrožují sebe i řidiče projíždějících aut více...

V Liberci vznikla nabušená kreativní knihovna. V kraji nemá obdoby více...

Řidič náklaďáku u Ktové přejel do protisměru. Po srážce se dvěma auty je pět zraněných více...

Den architektury nabídne exkurzi za proměnou dolního libereckého centra

Autoři | Foto Kancelář architektury města

Jak se mění a promění dolní liberecké centrum? O tom se mohou zájemci přesvědčit už ve čtvrtek při příležitosti patnáctého ročníku Dne architektury. Exkurzi povedou zástupci Kanceláře architektury města Liberec, krajského úřadu a týmu re:architekti, kteří vyhráli soutěž právě na náplavku.

Lidé se seznámí s náplavkou a přeměnou přilehlých parků, ale i s dalšími zásahy do městského prostoru. „Úpravy nábřeží vznikly z iniciativy Liberecký kraj, který usiloval o začlenění svého sídla do okolí. Na tento záměr navázalo město Liberec revitalizací sousedních pozemků. Výsledkem je projekt, který zlepšuje prostupnost území a nabízí nový veřejný prostor využitelný pro každodenní pobyt i rekreaci,“ upřesnil mluvčí radnice Jan Král.

Podél řeky pak vzniknou dva parky s promenádou, vodními a herními prvky, posezením, občerstvením a stinným bosketem. „Součástí úprav jsou také nové lávky, cyklostezka či úpravy dopravního řešení. Při návrhu zeleně byly uplatněny principy šetrného hospodaření s vodou, jako jsou dešťové záhony nebo propustné povrchy,“ dodal mluvčí.

To vše bude na exkurzi představeno. Sraz je v 17 hodin v ulici U Nisy 8, konkrétně před nově budovanou lávkou ke Krajskému úřadu.

Hodnocení článku

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky den architektury, liberec, náplavka, exkurze, dolní centrum, kam

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.