Aktuálně

Automatický systém nahlásil nehodu. Řidič byl opilý, v nemocnici napadl policistu více...

V kauze libereckého dopravního podniku byla podána obžaloba na 9 lidí a 12 firem více...

Liberec chystá rekonstrukci skateparku za 23 milionů. Hotovo má být příští rok

Autoři | Foto Město Liberec

Město Liberec vybralo stavební firmu, která zrekonstruuje skatepark. Společnost Bonidee MNG zmodernizuje prostor za celkovou cenu ve výši 22,8 milionu korun. Letos se začne schvalovacími procesy, hotovo by mělo být na začátek sezony v příštím roce.

„Vítězem se stala firma Bonidee Skateparks, která má za sebou řadu kvalitních staveb v Česku i v zahraničí. Jako třeba ikonické skateparky v Bratislavě pod mostem SNP nebo v Praze na Vltavské, které jsou zajímavé nejen pro jezdce, ale i z architektonického pohledu a kdysi zanedbaná místa výrazně oživují,“ uvedl Jan Hruška (Piráti), náměstek primátora pro městské bydlení a místní Agendu 21.

Bonidee podle něj staví skateparky i v Africe – Mozambiku, Zambii Etiopii. „Tým Bonidee tvoří aktivní skateboardisté, takže návrhy vznikají nejen na rýsovacím prkně, ale i z reálných zkušeností z jízdy. Myslím, že se máme na co těšit,“ dodal.

Rekonstrukce skateparku se očekávala dlouhé roky. Hotovo by mělo být do patnácti měsíců od podepsání smlouvy. „V letošním roce proběhnou povolovací procesy. Pokud vše dobře dopadne, tak na začátku sezóny 2027 bude nové sportoviště hotové. Areál v Barvířské ulici by měl být uzavřen maximálně jednu stavební sezónu a náhradní plocha zatím není vytipována. V současnosti v tomto ohledu funguje veřejný prostor výstaviště na Masarykově ulici,“ řekl náměstek primátora pro územní plánování, majetek a sport Adam Lenert (ANO).

Skatepark pak bude vhodný pro jezdce všech úrovní. „Počítáme s kombinací streetových prvků i plynulých rádiusů. Zajímavostí je, že návrh vznikal ve spolupráci s místní skate komunitou, takže mnohé prvky vycházejí přímo z jejich přání a zkušeností. Celobetonové provedení zajistí delší životnost, minimální nároky na údržbu a hlavně skvělé jízdní vlastnosti. Díky umělému osvětlení bude možné areál využívat co nejvíce dní v roce. Chceme, aby se skatepark stal nejen sportovištěm, ale také místem setkávání, proto počítáme s odpočinkovými zónami a zelení nebo zázemím, včetně toalet,“ dodal Hruška.

Hodnocení článku

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky liberec, skatepark, rekonstrukce

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.