sobota 18. ledna 2020 Vladislav

Semilsko

TIP NA VÝLET: Krkonoše známé – neznámé

Poznejte Krkonoše trochu jinak. Nejvyšší české hory, to není jen Sněžka a pramen Labe. Objevte horské louky poseté roubenkami, poznejte život horalů i tradiční řemesla. Projděte se po cestách, které davy turistů míjí, kde máte možnost se...

Turnov chce postavit pomník Masaryka k výročí jeho návštěvy ve městě

Turnov chce postavit pomník prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Jeho odhalení plánuje na rok 2022, kdy uplyne 100 let od Masarykovy návštěvy Turnova a 750 let od první zmínky o městě.

Silnice na Bukovině a Kobylce se dočkají nového povrchu

Některé komunikace v Turnově se ještě letos dočkají lepšího povrchu. Mezi ně patří třeba silnice na Bukovině a Kobylce. Radnici se podařilo vyčlenit část rozpočtu právě na tyto komunikace, kde aktuálně pracují pracovníci Technických služeb Turnov.

Příští víkend se bude konat tradiční slavnost Semilský pecen

V Semilech bude během příštího víkendu živo. Koná se zde oblíbená akce Semilský pecen. Ta má pravidelně zázemí na Ostrově a koná se již po šestnácté.

V turnovské nemocnici se uskuteční Den zdraví. Program nabídne prohlídky, hudbu i řadu vyšetření

Ve čtvrtek mají lidé jedinečnou příležitost nahlédnout pod ruce lékařům z turnovské nemocnice. Po celé odpoledne se zde bude konat Den zdraví, během kterého se mohou návštěvníci podívat na různá oddělení a zažít spoustu zábavy.

TIP NA VÝLET: Výhled z Krkavčí skály je jako z pohádky

Slyšeli jste už o Krkavčí skále? Možná ne. Nepatří totiž mezi ty nejnavštěvovanější místa kraje. Opomíjená je ale neprávem. Nabízí totiž krásný výhled na romantický jizerský kaňon.

Ve dvě ráno hořelo ve skladovací hale, zasahovalo pět jednotek hasičů

Kvůli požáru skladovací haly v průmyslovém objektu v Lomnici nad Popelkou byl dnes v noci vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Požár byl ohlášen krátce po druhé hodině ranní.

Rekonstrukce na turnovské základce pokračuje. Pracuje se na výstavbě výtahu i opravě střechy

Práce na Základní škole Žižkova budou trvat ještě několik měsíců. Podle starosty Turnova jsou práce zhruba v polovině. Základka Žižkova se dočká nové střechy, na kterou čeká už několik let. Škola navíc bude mít nově také bezbariérový přístup.

Opravy mostů v Turnově se protáhnou. Chodci se sem vrátí nejdříve v půlce listopadu

I když se s prvním zářijovým dnem měl vrátit na most na obchvatu Turnova život, zatím alespoň v podobě chodců, chodníky zůstávají uzavřené. Opravy se totiž protáhnou.

TIP NA VÝLET: Vydejte se s dětmi prozkoumat naučné stezky v Krkonoších

Za poznáním, vzděláním, zábavou, hrou, přírodou, sportem i společně stráveným časem vás zvou naučné stezky v Krkonoších. Jsou vytvořeny místními lidmi, kteří svoji krajinu i její historii dobře znají a pečují o její uchování pro další generace....

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.