úterý 10. prosince 2019 Julie

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

TIP NA VÝLET: Koloběžky jsou v Českém ráji v kurzu

Poznat Český ráj se dá nejen pěšky, vlakem, autem či na kole, ale také na lodi či koloběžce. Ty jsou čím dál tím oblíbenější v srdci Maloskalska, kde je již několik příležitostí si koloběžku zapůjčit. Kromě základny na Malé Skále si můžete domluvit koloběžku i na dalších stanovištích, jako jsou Dolánky, Frýdštejn, Besedice, Jičín či Kozákov.

Ideální je využít při výletu na koloběžkách letní turistické autobusy, pak budete totiž moci svištět z kopce jako o závod, kdežto do kopce ne. Oblíbený výlet je z Kozákova přes „samotoč“, kde si musíte rozhodně udělat zastávku. Sami si tu totiž natočíte pivo, v udírně si vezmete klobásku a nakonec zaplatíte do připravené kasičky. Nedaleko trasy sjezdu  –  v Lestkově – navíc zastavte ve vyhlášené cukrárně s vlastní výrobnou zákusků. To abyste získali energii na „stoupák“ do Klokočí. Pak už se jen svezete k řece Jizeře a po Greenway Jizera dojedete až na Malou Skálu k Boučkově statku. Celý výlet měří necelých 20 km.

ČTĚTE TAKÉ: Deset tipů na aktivní letní dobodružství

V nabídce půjčoven jsou také kanoe a rafty, na kterých si můžete splout jeden z nejkrásnějších úseků Jizery – od jezu na Malé Skále až do Dolánek. Zhruba po osmi kilometrech plavby krásným údolím a dvěma největšími meandry Jizery minete výletní restauraci Zrcadlová Koza a o půl kilometru dál v Dolánkách u Turnova plavba končí. A jak se dostanete zase zpět? No přeci na koloběžkách právě po Greenway Jizera.

PR text | Foto Liberecký kraj

Štítky koloběžky, výlet, český ráj, Liberecký kraj, tip na výlet

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.