neděle 29. března 2020 Taťána

Koronavirus má v kraji devátý člověk. Byl lyžovat v Livignu

, aktualizováno 21. března 2020, 11:28

Krajská hygienická stanice potvrdila devátý případ nákazy koronavirem. Jde o šestašedesátiletého muže z Turnovska, který se vrátil z lyžování v italském Livignu.

„Po návratu byl v domácí karanténě, včera převezen do Krajské nemocnice Liberec,“ uvedla mluvčí Krajské hygienické stanice Zuzana Balašová. Podle ní jsou nyní šetřeni lidé, se kterými přišel do styku.

Podle hejtmana Martina Půty se tato osoba ale chovala zodpovědně a dle všech nařízení. „Vzhledem k některým opravdu hnusným a hloupým příspěvkům pod tímto technickým sdělením, chci zdůraznit, že tento případ je ukázkový. Pán byl lyžovat v Livignu v době, kdy byl sever Itálie označován za bezpečný. Vrátil se 6.3. ještě před karanténou nařízenou Vládou. Přesto se zachoval odpovědně, po návratu se sám telefonicky nahlásil a KHS a Obvodnímu lékaři. První příznaky se u něho objevily 18.3.2020, sám kontaktoval KHS a byl byl přivezen biotýmem ZZS LK do triážového stanu v KNL, personál byl chráněn, pán byl určen k hospitalizaci na Infekci v KNL. Kontakty jsou šetřeny KHS,“ uvedl hejtman na sociálních sítích.

Podle Půty se v podobné situaci může ocitnout mnoho dalších lidí a to přesto, že se chovali rozumně. „Pokud se bude způsob komunikace a hon na čarodějnice pokračovat, začnu dotyčné mazat, blokovat a hlásit. Chovejme se k sobě slušně. Díky za pochopení,“ upozornil Půta a dodal: „V Libereckém kraji evidujeme devátý případ onemocnění COVID-19 způsobeného novým koronavirem. Jedná se o muže z Turnovska, ročník 1954, pobyt v Itálii, Livigno. Návrat 6.3.2020, hned od byl návratu v domácí karanténě, včera převezen do Krajské nemocnice Liberec. Kontakty šetřeny.“

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo13 čtenářů

Autoři | Foto pixababy.com

Štítky koronavirus, nakažení, virus, nemoc, Liberecko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jan Těšínský

V té době se to vědělo tak proč machroval a tím vlastně třeba infikoval další zase nezodpovědnost ne mladýho ale, dědečka.

neděle, 22. března 2020, 19:11

Pavel Skalický

Je to zmrd starej zbohatlickej doufám,že nikoho nenakazil.

sobota, 21. března 2020, 21:09

Miroslav Novotný

Držím palce ať se brzy uzdraví ????

sobota, 21. března 2020, 12:25

Josef Asver

Máčo 66 letý

sobota, 21. března 2020, 08:19

Miroslav Jagoš

Hlavně ,že si spokojeně zalyžoval.

sobota, 21. března 2020, 07:12

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.