Počasí dnes21 °C, zítra26 °C
Pondělí 17. června 2024  |  Svátek má Adolf
Bez reklam

Turnov chce na první etapu úprav sídliště Výšinky za téměř 26 milionů korun získat dotaci

Turnov chce v příštím roce začít s úpravami svého nejmladšího sídliště Výšinky. První etapa si odhadem vyžádá 25,6 milionu korun a město na ni chce získat evropskou dotaci. Pokrýt by měla 85 procent nákladů. Informoval o tom starosta města Tomáš Hocke (Nezávislý blok).

„Jestli tu dotaci nezískáme, tak se budeme velmi reálně v zastupitelstvu bavit, že do toho vstoupíme i tak. Je to velké sídliště a musíme tam něco udělat, jinak nám tam vznikne ghetto a lidé tam nebudou chtít bydlet," uvedl Tomáš Hocke.

Čtrnáctitisícový Turnov loni po 12 letech dokončil revitalizaci sídliště u nádraží ze 60. let minulého století. Radnice tam i díky dotacím investovala přes 43 milionů korun. Cílem bylo v lokalitě, kde stojí 15 panelových domů s osmi stovkami bytů, zlepšit stav silnic, chodníků, osvětlení, mobiliáře i zeleně.

Nyní na řadu přichází sídliště Výšinka dokončené v 90. letech minulého století, kde žije přes 1 000 obyvatel ve zhruba 550 bytech. Jako první by se mělo dělat zanedbané takzvané náměstíčko před samoobsluhou. Podle starosty se počítá s obnovou zeleně, chodníků a vytvořením veřejného prostoru, který budou obyvatelé sídliště využívat k trávení volného času. Projekt bude rozdělen do zhruba sedmi etap. „Je to zkombinované i s dětským hřištěm. Měla by se tam vytvořit taková jako krajina s umělým sportovním povrchem a měla by tam být i nějaká trampolína," uvedl starosta.

Náměstíčko by radnice chtěla zvelebit v příštím roce, letos tomu bude předcházet výměna teplovodu v této lokalitě. „Abychom potom na to mohli navázat tou naší stavbou a nepřekáželi si," dodal Hocke.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Turnov, AND

Štítky Turnov, Výšinka, byty

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Turnov chce na první etapu úprav sídliště Výšinky za téměř 26 milionů korun získat dotaci  |  Semilsko  |  Z kraje  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.