Aktuálně

Čeká nás zatažený víkend s přeháňkami. Teploty půjdou nahoru více...

Policie zná příčinu diskotéky na Bílém Kameni. Šlo o závadu na mrazícím zařízení více...

Asfaltové hřiště na Králově Háji čeká proměna. Nadchnout má děti i jejich dozor více...

Prales na Ještědu se rozroste o 4,5 hektaru. Spolek vyjde výkup na milion více...

Pohotovosti převezmou zdravotní pojišťovny. O všechny v kraji ale nestojí více...

Na Keilově vrchu hořel byt v řadovce. Škoda na domě je jeden a půl milionu

Autoři | Foto HZS LK

Požár bytu v řadovém domě na Keilově vrchu zaměstnal v pondělí ve večerních hodinách liberecké hasiče. Hořelo tam v jednom z bytů a také v půdním prostoru.

Krátce po příjezdu na místo se povedlo hasičům požár rychle lokalizovat. Jeden z lidí v domě se nadýchal zplodin hoření, a tak putoval do péče zdravotnické záchranné služby. „Mohu potvrdit, že jsme ošetřili jednu osobu, která byla při vědomí. Převezena byla na urgentní příjem liberecké nemocnice. Kolegové pak ještě na místě požáru setrvali, kdyby byla potřeba další jejich pomoc," uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michal Georgiev

Celý dům hasiči následně odvětrali přetlakovou ventilací i přirozeně okny. Do jednoho z bytů se z důvodu kontroly případného šíření požáru museli hasiči dostat oknem pomocí nastavovacích žebříků a speciálního nářadí. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu krátce před půl jedenáctou večer. Vyšetřovatel příčin požárů předběžně stanovil škodu na 1 a půl milionu korun.

K požáru byli povoláni hasiči ze stanice HZS Liberec a dobrovolní hasiči z Krásné Studánky, Stráže nad Nisou, Vratislavic nad Nisou a Liberce – Růžodolu I.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky požár, Liberec, Keilův vrch, hasiči

Komentáře

Tomáš Kroutimhlavou

To museli mít hasiči radost tam mezi ty parkující auta s cisternama zajet. Museli blahem klepat. Zajet na Keilák s náklaďákem je očistec. natož tam jet k ohni. Sm ekám před vámi páni hasiči! Město by s tím mělo něco dělat.

Středa, 29. března 2023, 16:24Odpovědět

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.