Počasí dnes-3 °C, zítra-2 °C
Středa 29. listopadu 2023  |  Svátek má Zina
Bez reklam

V Liberci začal soud s mužem, který zastřelil při sporu souseda

V Liberci dnes začal soud se sedmapadesátiletým Václavem Rácem. Loni v září na okraji Liberce zastřelil nelegálně drženou pistolí dvaašedesátiletého souseda, s nímž měl dlouhodobé spory. Podle obžaloby tak učinil s rozmyslem nebo po předchozím uvážení, za což mu hrozí až 20 let vězení.

Vazebně stíhaný Rác se k činu dnes u soudu přiznal, odmítá ale, že by šlo o úmysl. Tvrdil, že se bál o svůj život a pistoli měl na svoji obranu. Rozsudek dnes soud nevyhlásí, odpoledne budou vypovídat znalci a při dalším líčení příští týden ve středu svědci.

Chtěl jsem zabránit tomu útoku, ale ne ho zabít. Byla to náhoda," řekl Rác. Tvrdí, že velmi špatně vidí. Dnes k soudu přišel i se slepeckou holí. Souseda střelil loni 24. září v Kateřinkách do hlavy, na místě zemřel. Pozůstalí žádají po obžalovaném jako náhradu duševních útrap 2,6 milionu korun. Rác je obviněný i z nedovoleného ozbrojování, podle obžaloby měl kromě pistole i dva samopaly, pušky a několik tisíc nábojů. Obžalovaný dnes u soudu uvedl, že tyto zbraně patřily jeho kamarádovi, který je měl u něj uložené.

Rác dnes u soudu uvedl, že spory se sousedem měl od začátku, kdy si koupil v Kateřinkách garáže, což bylo před 12 lety. Tvrdil, že ho soused chtěl odtamtud "vyštípat", opakovaně mu vyhrožoval a jednou i se synem také fyzicky napadl. „Skončil jsem v nemocnici s přeraženým nosem a dobitými žebry," řekl Rác.

Uvedl, že v den vraždy se snažil vytvořit z pneumatik drenáž za garážemi, aby na ně netekla voda z prudkého svahu, který patřil sousedovi. Když mu napoprvé soused vynadal, Rác odešel, ale pak se vrátil, aby drenáž dodělal. Když přišel soused podruhé, byl Rác dle svých slov v rohu, neměl kam utéct a bál se, že ho soused napadne. Vytáhl proto pistoli, ale soused šel dále. „Asi si myslel, že je to atrapa," uvedl Rác. Řekl také, že jak špatně vidí, myslel si, že soused zvedl motyčku, a proto bez míření vystřelil.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, soud, vražda, Liberec, FOTO

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

V Liberci začal soud s mužem, který zastřelil při sporu souseda  |  Zprávy  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.