Aktuálně

Dvě vážné nehody u České Lípy. Jeden mrtvý a deset zraněných, havarovala i sanitka více...

Opilý řidič naboural do zábradlí. Od nehody utekl i se spolujezdkyní více...

Klisna zůstala ležet ve stáji, na nohy jí pomohli hasiči více...

V Krkonoších platí omezení na některých trasách kvůli ochraně tetřívka více...

Liberecký tunel čeká částečná uzavírka. Provoz bude sveden do jednoho tubusu

Autoři | Foto Bezedný Frank

Od pátku až do noci na pondělí bude střídavě uzavřen vždy jeden z tubusů libereckého tunelu. Ten musí projít pravidelnou údržbou a revizí. Kontrolou projde i konstrukce tunelu. Připravuje se totiž kompletní rekonstrukce.

Správce tunelu Ředitelství silnic a dálnic ČR musí údržbu provádět každé čtyři roky. Naposledy se tunel kontroloval v roce 2013.

Tunel byl postaven v roce 1992 a od té doby neprošel žádnou zásadnější rekonstrukcí. Jenže kvůli tomu nevyhovuje současným technickým podmínkám.

„Především se jedná o nižší protipožární odolnost tunelu a nedostatečné technologické vybavení. Například nebyly v platnosti tak přísné požární předpisy, konkrétně požadavky na odolnost konstrukcí v případě požáru vozidla a požadavky na technologické vybavení tunelů, jako je tomu dnes,“ vysvětluje Jan Čáp, vedoucí odboru dopravy Libereckého kraje.

Z toho důvodu se kompletní rekonstrukce chystá, Ředitelství silnic a dálnic ČR nyní připravuje průzkumné a projektové práce. „Diagnostické průzkumy, které budou provedeny v rámci prohlídky, budou sloužit jako podklad pro zpracovatele projektové dokumentace,“ řekla mluvčí krajského úřadu Markéta Žitná.

Termín částečné uzavírky stanovil krajský úřad ve spolupráci s dopravním inspektorátem Policie ČR, a to s přihlédnutím k navazujícím dopravním omezením a intenzitám provozu.

Doba trvání uzavírky od 22. září 20:00 hodin do 25. září 3:00 hodin

I. část: od 22. 9. 19:00 do 23. 9. 24:00 – úplné uzavření tubusu ve směru na Turnov,
II. část: od 24. 9. 0:00 do 25. 9. 3:00 – úplné uzavření tubusu ve směru na Děčín.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky tunel, uzavírka, Liberec, Ředitelství silnic a dálnic, Policie České republiky, Liberecký kraj

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.