sobota 16. ledna 2021 Ctirad

Omezení na průtahu skončí už tuto středu, na finální vrstvu asfaltu si řidiči počkají do jara

Průtah Libercem poblíž sjezdu k Babylonu se otevře už tuto středu. Omezení provozu mělo původně trvat do vánočních svátků, ale díky přívětivému počasí stihli dělníci práce dokončit rychleji než se očekávalo. Maximální dovolená rychlost na průtahu bude na zimu upravena na 70 kilometrů v hodině kvůli provizorní vrstvě asfaltu. Finální vrstva se bude pokládat až na jaře.

„Vzhledem ke komplikacím, které při stavbě vznikly a nástupu zimního období, bude úsek silnice zprovozněný na provizorní ložné vrstvě vozovky. Během zimního období bude proto na úseku snížena nejvyšší dovolená rychlost na sedmdesát kilometrů v hodině a současně budou řidiči upozorněni na nebezpečí smyku a nerovnosti vozovky. Příští rok na jaře dojde k položení finální obrusné vrstvy vozovky,“ říká mluvčí Libereckého kraje Markéta Žitná.

Omezení na průtahu blokovalo provoz od začátku června, kde dělníci začali s rekonstrukcí mostu. Součástí stavby je rozšíření silnice o třetí jízdní pruh z důvodu stále hustšího provozu. Stavba je už ale téměř dokončena a otevřít by se měla ve středu v 15:00.

„Rekonstruovaný úsek silnice I/35 bude přes zimní období označený přechodným dopravním značením,“ dodala Žitná.

Foto čtenář Drbny

Štítky průtah, sjezd, Liberec, Košická, Babylon

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.