středa 13. listopadu 2019 Tibor

Učitelé z Libereckého kraje jsou proškoleni v dopravní výchově

Semináře pro pedagogy z oblasti dopravní výchovy se opět vrátily po roce do Liberce. Celkem už v Libereckém kraji je proškoleno více než 120 pedagogů základních škol. Do škol se mohou dostat inovativní materiály, které jsou efektivní.

Tým silniční bezpečnosti zrealizoval 9. 10. 2019 v rámci projektu Markétina dopravní výchova v Libereckém kraji již 10. seminář dopravní výchovy. Konal se za účasti Policie České republiky, konkrétně kpt. Ing. Jana Friesera, který seznamuje učitele s novinkami z legislativy silničního provozu. „Dlouhodobě spolupracujeme s Týmem silniční bezpečnosti na vzdělávání pedagogů v rámci dopravní výchovy, neboť je velmi důležité, aby byla zajištěna bezpečnost silničního provozu už od těch nejmenších účastníků,“ uvedl Jan Frieser z Odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje.


Učitelé si na semináři neodpočinou. Nejsou pouze pasivními příjemci informací, nýbrž aktivními účastníky semináře. „Nejen u dětí platí, že čím více smyslů zapojí, tím více si zapamatují. Odpoledne s pedagogy je naplánováno tak, aby sami přišli na to, jak zle snadno a efektivně začlenit témata z dopravy do výuky,“ vysvětluje Markéta Novotná, metodik dopravní výchovy z Týmu silniční bezpečnosti. Účastníci semináře se seznámí s ukotvením dopravní výchovy v rámci českého systému školství a podpory samostatného oddělení BESIP ministerstva dopravy. Dále s nejdůležitější legislativou silničního provozu. V závěru samotného semináře si představí didaktické materiály, které připravil Tým silniční bezpečnosti. Jedná se o mezipředmětové pracovní listy, podpůrné materiály nebo další didaktické hry. Vše je dostupné také na webovém portále www.dopravnivychova.cz.

Liberec byl v tomto školním roce 7 zastávkou, kde se seminář pro pedagogy konal.

„Liberecký kraj se věnuje dopravní výchově dlouhodobě. Vznik inovativního materiálu jsme podpořili u samého začátku v roce 2017. Nyní jsme rádi, že dobrou praxi z Libereckého kraje díky projektu můžeme posunout i za hranice našeho kraje,“ říká Jan Sviták, náměstek hejtmana pro rezort dopravy, investic a veřejných zakázek.

Tisková zpráva | Foto Tým silniční bezpečnosti

Štítky dopravní výchova, učitelé, tým silniční bezpečnosti

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.