středa 28. října 2020 Státní svátek

Konec nástupu předními dveřmi? Všechno je jinak, zrušení zrušila dozorčí rada

Slavnou pohádku připomíná dění okolo rušení večerního nástupu předními dveřmi v autobusech a tramvajích libereckého dopravního podniku. Po oznámeném zrušení tohoto pravidla totiž ve čtvrtek dozorčí rada rozhodla, že se nic neruší a nástup platí normálně dál.

Je to přitom jen týden, kdy dopravní podnik změnu oznamoval. Měl totiž snížit počet zpožděných spojů a také si sliboval větší komfort pro cestující a potažmo i pro řidiče, kteří museli jízdenky kontrolovat.

„Problémy jsme evidovali převážně ve večerních hodinách na spojích zajíždějících do průmyslové zóny. Hromadný nástup cestujících končících ve směnách způsoboval zpoždění autobusů, které se přenášelo do návaznosti dalších spojů městské dopravy s odjezdem z Fügnerovy ulice,“ upřesnil před týdnem místopředseda představenstva Martin Pabiška.

Jenže dnes přišlo překvapení. Dozorčí rada v čele s Petrem Židkem zrušení nástupu předními dveřmi zrušila. Drbně to potvrdila mluvčí DPMLJ. „Avizovanou změnu potvrdil i předseda představenstva Michal Zděnek, od 1. prosince se tak nic nemění,“ uvedla bez dalšího vysvětlení mluvčí Martina Poršová.

Hodnocení článku je 44 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky dopravní podnik, nástup předními dveřmi, Liberec, dpmlj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.