sobota 6. června 2020 Norbert

Liberecký tunel čeká uzavírka. Projde jarní údržbou

Tunel na průtahu Libercem čeká od příští soboty čtyřdenní částečná uzavírka. Doprava bude vždy svedena jen do jednoho směru. Tunel projde tradiční údržbou.

„Během čtyř dní projdou čištěním, mytím a sanací betonové konstrukce tunelu. Kvůli působení výfukových zplodin dochází ke korozi,“ uvedl vedoucí odboru dopravy Krajského úřadu Libereckého kraje Jan Čáp.

Údržba proběhne ve dvou etapách. V sobotu a v neděli bude uzavřen směr na Prahu, v pondělí a úterý naopak směr na Chrastavu.

V termínu od 1. dubna do 30. května dojde k částečné uzavírce provozu na silnici I/35 v úseku Hnanice – Borek. „Je tomu tak proto, že se podél silnice I/35 staví cyklostezka,“ doplnil Čáp.

Dopravní omezení je plánováno ve dvou etapách, Změna dopravního režimu bude ve dvou etapách, od 1. do 30. dubna je navrženo omezení a částečná uzavírka na křižovatce silnice I/35 se silnicí III/27921 vedoucí na Hrubou Skálu; provoz bude řídit semafor. Obdobně tomu bude od 1. do 31. května na křižovatce silnice I/35 se silnicí III/28116 na Troskovice.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto Michael Daněk

Štítky průtah, Liberec, tunel, údržba

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.