úterý 18. května 2021 Nataša

Semináře dopravní výchovy pro pedagogy v Libereckém kraji

PR článek

Tým silniční bezpečnosti připravil seminář pro pedagogy základních a mateřských škol. Přednášky z oblasti dopravní výchovy začaly v přípravném týdnu v srpnu v Brně a Praze. Následně budou probíhat po celý podzim v několika městech České republiky. Stejně jako v loňském roce jsou i letos semináře zdarma. Zájemci se mohou registrovat už nyní na webu www.dopravnivychova.cz. Čtyři semináře pro pedagogy jsou připravené také v Libereckém kraji.

Dopravní výchovu lze do výuky zařadit nenásilnou formou prostřednictvím mezipředmětových vztahů. K usnadnění práce pedagogů jsou připraveny pracovní listy oblíbeného projektu Markétina dopravní výchova. Ten bude na seminářích pedagogům představen. Současně další se dozví možnosti, jak témata dopravní bezpečnosti implementovat do výuky. „Dlouhodobě podporujeme tvorbu nových materiálů pro dopravní výchovu. Naším cílem je dostat ji v maximální možné míře do škol. Dále také podporujeme dopravní hřiště, které v našem kraji fungují perfektně,“ doplňuje Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek.

Seminář trvá čtyři hodiny a je veden Mgr. Markéta Novotnou, která je metodikem dopravní výchovy Týmu silniční bezpečnosti. Seznámí vás nejen s metodickými doporučeními, ale také s aktuální legislativou silničního provozu, která je nezbytná k výuce v mateřské nebo na základní škole. Představeny pedagogům budou také další dostupné materiály, které mohou využívat.

„Máme rádi útulná neformální prostředí k realizaci seminářů, jelikož v takovém prostředí se všichni uvolní. U dobré kávy pak můžeme předat pedagogům důležité poznatky a návody. Oni sami se mezi sebou mohou navzájem také obohatit. Třešničkou semináře není certifikát o absolvování, nýbrž aktivní zapojení pedagogů do vedení semináře,“ láká k registraci Markéta Novotná.

Termíny seminářů pro pedagogy základních škol:

• 23. 9. 2020 – Liberec

Termíny seminářů pro pedagogy mateřských škol:

  • 19. 10. 2020 – Liberec
  • 2. 11. 2020 – Česká Lípa
  • 9. 11. 2020 – Železný Brod

Registrace je možná zde: https://www.dopravnivychova.cz/stranky/100/seminare.html

Semináře probíhají v rámci celorepublikového projektu Markétina dopravní výchova. Jsou akreditovány Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Projekt je financován z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky dopravní výchova, liberecký kraj, tým silniční bezpečnosti

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.