středa 21. října 2020 Brigita

Kraj uzavřel most u Brniště. Je v havarijním stavu

Most na silnici třetí třídy mezi Brništěm a Velkým Valtinovem musel být pro havarijní stav uzavřen. Řidiči tak musí místo objíždět přes Luhov a Postřelnou. Omezení se týká i vlaků, které pod mostem projíždí. Jezdit zde mohou pouze třicetikilometrovou rychlostí.

Mimořádná prohlídka silniční mostu mezi Brništěm a Velkým Valtinovem odhalila vyklonění jeho pravého křídla a opěr. „Výsledky z mimořádné prohlídky nebyly dobré, a tak nám nezbývalo než most uzavřít, abychom předešli nebezpečným situacím,“ uvedl Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek.

Z hlediska bezpečnosti provozu bylo současně nařízeno snížení rychlosti vlaků nad železniční trati pod mostem na 30 km/h. V oblasti mostu jsou násypy i podloží velmi zvodnělé a pravé křídlo u mostní opěry je významně deformované. „Stávající rychlost vlakových souprav na trati je tam velmi vysoká, dosahují až 80 kilometrů v hodině, a to, bohužel, neumožňuje v případě mimořádné situace žádnou možnost reakce ze strany strojvedoucího. Snížením rychlosti tak chceme předejít ještě většímu zhoršení stability mostu,“ dodal Sviták.

Most tak kraj nechá odstranit a na jeho místě vyroste nový. Oprava podle kraje není možná. Most je nevhodně založen, spodní stavba je v havarijním stavu a nosná konstrukce vykazuje rovněž větší závady. „Smysluplná oprava, která zajistí požadovanou dlouhodobou životnost a bezpečnost, neexistuje,“ vysvětlil Sviták.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Jan Homolka

Štítky most, brniště, liberecký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.