úterý 18. května 2021 Nataša

Začínají preventivní akce zaměřené na cyklisty v Libereckém kraji

PR článek

Minulý čtvrtek se policisté z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Libereckého kraje spolu se strážníky Městské policie, Týmem silniční bezpečnosti a zástupci BESIP vydali na libereckou cyklostezku kolem Lužické Nisy a svůj stánek rozbalili v prostorách vedle letenského mostu.

Během dvouhodinové akce bylo s uživateli cyklostezky, ať už to byli cyklisté, koloběžkáři, bruslaři, ale i nejmenší účastníci na dětských odrážedlech či v kočárcích, hovořeno o bezpečnosti pohybu v silničním provozu, ale i mimo něj.

Policisté se zaměřili zejména na kontrolu povinné výbavy a cyklistické přilby, kdy bohužel ne všichni uživatelé těchto dopravních prostředků byli řádné vybaveni. Hříšníci, kterým chyběly z největší části odrazky ve výpletech kol, či přední a zadní odrazka na jízdním kole, byli náležitě poučeni o nebezpečí takového provozu.

Každý kontrolovaný od policistů obdržel drobné dárečky v podobě reflexních pásků, klíčenek, svítících ventilků a krátkého testu pravidel silničního provozu.

Podobné preventivní akce budou v následujících týdnech probíhat na vybraných cyklostezkách napříč Libereckým krajem.

Hodnocení článku je 78 %. Ohodnoť článek i Ty!

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky tým silniční bezpečnosti, dopravní výchova, děti, helma, kolo

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Petr Kučera

Nechte tu mladou generaci Z na pokoji. To je šikanování naší ekologické mládeže :-D A když jste u té cyklostezky, ta u Nisy je v neskutečném stavu. Hlavně by chtěl znát jméno kreténa, který navařil ty vzpěry u hřiště za tunelem pro sebevrahy, a ještě okolo pravidelně nechává rozsypaný štěrk. Docela se těším, až se nějaký rodič nasere, poté co si dítě rozbilo hlavu, ty sloupky odřeže, a štěrk nahází Slovanu na travičku. Ale magor jsem tu já :-D Drbno, ty vole, strč si ty články na zakázku do prdele.

středa, 28. dubna 2021, 18:39

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.