středa 6. července 2022 Státní svátek - Mistr Jan Hus

Pod libereckou Hokejkou vznikne síť jednosměrek. Mají pomoci s parkováním

Řada ulic pod největším panelákem v Liberci Hokejkou už brzy bude průjezdná jen jedním směrem. Lokalitu mezi ulicemi Vrchlického a Hlávkova tím radnice chce upravit tak, aby zde vzniklo více parkovacích míst, která chybí.

„Touto organizací dopravy vznikne 505 až 525 nových, legálních parkovacích míst. V této oblasti se nám tím podaří opět výrazně zlepšit komfort parkování pro místní obyvatele,“ uvedl radní města Petr Židek (ODS).

Právě slovo legálních je důležité. Mnozí řidiči v ulicích parkují už dnes. „Kdyby na to ale přišlo, mohli by dostávat pokuty,“ doplnil náměstek primátora Jiří Šolc (Starostové pro LK). „Na mnoha místech to ale bude spíše legalizace současného stavu,“ dodal s tím, že takto zde nyní parkují zhruba dvě stovky aut.

Pod Hokejkou vzikne síť jednosměrekPro místní tak přibydou parkovací místa, zároveň si ale budou muset zvykat na nové pořádky, kdy ulice už budou průjezdné jen jednosměrně. Radnice se instalaci dopravního značení chystá udělat během letních prázdnin.

Podle opozičního zastupitele Jindřicha Felcmana (Zelení/Změna pro Liberec) podobná věc měla být hotová už dávno. „Současné vedení města slíbilo, že zvýší počet parkovacích míst na sídlištích. Za 3,5 roku se nestalo nic. V reakci na to jsme na sídlišti Broumovská a Gagarinova ukázali, že zjednosměrněním ulic lze navýšení počtu míst dosáhnout snadno a rychle. Chystáme se prezentovat naše plány i na dalších sídlištích. Současnou aktivitu města v Ruprechticích tak hodnotíme pozitivně, ovšem současně je třeba dodat, že mohlo být už dávno hotovo,“ myslí si.

Město vznik nových parkovacích míst vyjde na milion korun. Tolik bude stát přeznačení lokality. „Přeznačení daných ulic potrvá zhruba šest týdnů,“ dodal Židek.

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky hokejka, jednosměrky, parkování, liberec, vrchlického, hlávkova

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jana Nováková

Pane Řádek, bydlím v lokalitě těchto rodinných domků 30 let a tento výmysl města znamená konec poklidného života v naší čtvrti. Žádný problém s parkováním zde není!
Námitky se podávají paní Coufalové, udělala jsem včera (v pondělí) i fotografie naší ulice před osmou večer, kde je vidět, že je až na tři auta prázdná. Námitky by měly být podány ze všech ulic a pokud možno více lidmi. Bohatě postačí i prostý text, stejný jako máte v komentáři - jako námitka bude zaregistrován také.
Kontakt na paní Coufalovou, tel: 485 243 839, email: coufalova.hana@magistrat.liberec.cz
Jednejme rychle.

úterý, 14. června 2022, 12:24

Jiří Řádek

PROBOHA!! Ano, řešme parkování na sídlištích, ale ve vilové čtvrti za hokejkou fakt žádný problém není. Toto přeci nelze řešit bez znalosti místní problematiky. Bydlím zde již dlouho a opravdu nevnímám problém s nějakým parkováním v těchto místech. Nejsem negativista, ale toto je páni radní opravdu paskvil. Proč zjednosměrnění ulice Na cvičáku - stačí rozšířit u garáží, proč zjednosměrnění ul. Na pískovně (od křiž.se Sokolovskou) - žádný problém zde nevzniká a nic se tím nezíská.... Snad jen mnoho zbytečných kilometrů pro stovky lidí a s tím související dopad nejen na životní prostředí, ale i na onen "komfort" místních obyvatel. Pánové radní - děkujeme!!

pondělí, 13. června 2022, 19:30

Dana Bonaventurová

Také mám velký problém kudy domů najedu zbytečně spoustu km navíc to je něco pro ekologii

neděle, 12. června 2022, 10:19

Marek Geisler

... V této oblasti se nám tím podaří opět výrazně zlepšit komfort parkování pro místní obyvatele,“ uvedl radní města Petr Židek (ODS).... No nevím, zlepšit komfort, zatím jsem nenašel cestu k sobě domů.

sobota, 11. června 2022, 22:07

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.