Aktuálně

Liberecká zoo se bude dočasně starat o lvici Elsu, odebranou z nelegálního chovu Karlose Vémoly více...

Liberecký kraj chce podle hejtmana Půty vyřešit krizi na jabloneckém gymnáziu více...

Rekonstrukce Vítězné finišuje, kvůli pokládce finálního asfaltu je znovu pro dopravu uzavřena více...

Odpůrci I/35 Českým rájem obvinili autora studie z podvodu, Valbek to odmítá více...

Koupaliště Vápenka v Liberci letos asi v provozu nebude, areál je na prodej více...

Přímé vlakové spojení z Liberce do Szklarské Poręby bude letos

Ještě v letošním roce začnou jezdit přímé vlakové spoje z Liberce do polské Szklarské Poręby a zpět. Cestujícím tak odpadne přestupování, které musí cestou mezi městy absolvovat. Vyplynulo to z jednání zástupců objednatelů dopravy, tedy Libereckého kraje a Vojvodství Dolnoslezskéhose zástupci dopravců a správců infrastruktury.

Cestující budou moci poprvé vyjet přímým spojem do Polska v prosinci 2015.

Cílem pracovního setkání bylo prověření stavu připravenosti zahájení provozu přímých vlaků z Liberce do Szklarské Poręby, které začnou jezdit od 13. prosince 2015. Hejtman Libereckého kraje Martin Půta, maršálek Vojvodství Dolnoslezského Cezary Przybylski a místopředseda představenstva Českých drah, Ludvík Urban, prodiskutovali stav všech oblastí, které je potřeba připravit pro to, aby od prosince bylo možno zahájit provoz přímých vlaků z Liberce do Szklarské Poręby. Na závěr jednání konstatovali, že nic nebrání podpisu závěrečných smluvních ujednání s předpokladem zahájení provozu od data platnosti nových jízdních řádů.

Trať je významná zejména z hlediska turistického ruchu. „V letní sezóně je atraktivní pro cyklisty, v zimě pro lyžaře. Navíc ve Szklarské Porębě na tyto spoje budou navazovat vlaky od Vratislavi, jezdící v obdobném taktu. Spojení Vratislav–Liberec by tak mělo být výrazně jednodušší než dnes, jen s jedním přestupem,“ uvedl již dříve hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

V současné době jezdí cestující z Liberce do Kořenova, kde musí vystoupit a přesednou do jiné vlakové soupravy provozované polským dopravcem, která je dopraví zbývajících 14 kilometrů do Szklarské Poręby. Přípravy přímého spojení trvaly téměř pět let a mimo jiné jim předcházely opravy tratí či rekonstrukce nádraží Szklarska Poręba – Gorné.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Liberec, Liberecký kraj, Martin Půta, Ludvík Urban, České dráhy, Polsko

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.