úterý 27. října 2020 Šarlota / Zoe

Partička mladých Poláků dnes havarovala na Albrechtickém kopci. Před nárazem do svodidel nabourali protijedoucí Fabii

Opět Albrechtický kopec, opět polský řidič a opět nehoda. Tahle kombinace se stává čím dál častěji každodenní rutinou pro dopravní policisty. Za poslední dva měsíce došlo na zhruba pětisetmetrovém úseku kopce mezi Mníškem a Frýdlantem k minimálně pěti nehodám. Poslední řešili dopravní policisté ve středu po třetí hodině odpolední.

Pětičlenná partička mladých Poláků tam nezvládla řízení při jízdě ve směru na Frýdlant a vjela do protisměru. Ve smyku narazila do protijedoucí Fabie a zastavila své auto až o svodidla na druhém okraji silnice. Středeční nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

Podobné štěstí neměl v sobotu večer jiný osmnáctiletý cizinec, podle našich informací rovněž polské národnosti, který pár metrů od dnešní nehody poslal se srázu přes střechu své Mitsubishi. Pět poraněných rozvezla do liberecké a frýdlantské nemocnice záchranná služba.

Naopak koncem října se rychlá jízda na mokré silnici vymstila dalšímu dvacetiletému cizinci. Ten v Albrechticích nezvládl řízení své Audi Q7, kterou totálně zdemoloval. Z vraku luxusního automobilu vyvázl jen s oděrkami na rukou. Mluvit tak může o velkém štěstí.

„Řidič jel s vozidlem Audi Q7 ve směru od Albrechtic na Frýdlant, kde při průjezdu prudkou pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost vozidla stavu vozovky a na mokrém povrchu dostal s vozidlem smyk. Následně vjel mimo komunikaci, kde narazil do svodidel. Poté pokračoval ve své jízdě po travnatém srázu, kde se několikrát přetočil přes střechu a na ní také zůstal,“ popsala nehodu mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Drobné oděrky na rukou, které si způsobil, mu na místě ošetřila záchranná služba. Nehody bude i tak nejspíš hodně dlouho litovat. Jeho luxusní auto je na odpis, škoda je vyčíslena na půl druhého milionu.

Foto Michael Daněk

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

František Kryšpín

Stačilo by je pořádně opálit hned za hranicí v Habarticích , kde jezdí přes obec 150 km/h. a na červené na semaforu se předjíždějí a možná by se uklidnili. V prvé zatáčce za obcí máme 4 mrtvé Poláky , mnoho rozbitých polských aut a raněných( jen Poláků). To není o nebezpečné zatáčce, kterou každý vidí , to je prostě o magorech. Bohužel je to na celé trase do Liberce, což řekne každý kdo denně jezdí do Liberce. Potkat Poláka v zatáčce, kam nevidí , znamená průšvih.

čtvrtek, 12. listopadu 2015, 09:49

Petr Blaha

ono, by stačilo, je měřit a pokutovat před, a za tunelem,když jedou na odpolední do zony. tam, je "70"tka, vůbec nezajímá.

čtvrtek, 12. listopadu 2015, 08:05

Wojtanen Frýdlantský

Netušil jsem že Albrechtickej kopec má 500Km

středa, 11. listopadu 2015, 17:14

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.