Čtyři poničená auta, jeden zraněný řidič, jedna spolujezdkyně a škoda čtvrt milionu korun. To je bilance ranní hromadné nehody na silnici R10 mezi Hodkovicemi a Turnovem. A viník? Řidiči se shodují na jednom – slunce. Právě kvůli němu mělo k sérii nehod v rozmezí několika málo minut dojít.
Celou hromadnou nehodu odstartoval střet dodávky s před ní jedoucím Superbem. „Řidič dodávky po nehodě policistům vypověděl, že ho oslnilo slunce a kvůli tomu přehlédl auto jedoucí před ním,“ řekla mluvčí policie Ivana Baláková.
Netrvalo dlouho a do dodávky odstavené v pomalém pruhu naboural projíždějící Volkswagen Passat. „Ten dodávku odmrštil na její řidiče stojícího mimo silnici. Toho jeho vlastní dodávka lehce poranila a do liberecké nemocnice ho musela převézt záchranná služba,“ doplnila podrobnosti ke kuriózní nehodě mluvčí policie. I řidič volkswagenu policistům řekl, že auta přehlédl kvůli ostrému slunci. Jeho spolujezdkyni do nemocnice převezla s lehkým zraněním rovněž záchranná služba.
Série nehod ale třetím zdemolovaným autem nekončila. „Do odstaveného volkswagenu záhy nabourala ještě Škoda Fabia. I její řidič si kvůli oslnění sluncem nevšiml odstavených aut,“ uzavřela mluvčí.
Nehodou, která blokovala frekventovanou silnici na Turnov skoro celé dopoledne, se teď zabývají dopravní policisté.
Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?