Aktuálně

Tygři v Brně bojovali, na body to ale nestačilo. Kometa vyhrála 3:1 více...

Radost pro řidiče v Liberci – Vítězná ulice je opět průjezdná více...

Zloděje na dně vypuštěné přehrady v Liberci zlákal vůz stavbařů, krádež ale zpackali více...

Obrovský úspěch absolventky liberecké univerzity: získala sklářského Oskara více...

Řidička na přechodu v Jablonci přehlédla chodkyni, těžce ji zranila více...

Tunel se po dlouhé opravě otevírá. Už příští rok ŘSD na průtahu chystá další omezení více...

Během víkendu se budou teploty držet nad nulou. Řidiče potrápí mlha více...

U Panské skály supermarket stavět nelze, ministerstvo potvrdilo zamítnutí výjimky více...

Žluté autobusy bez stevardů a horkých nápojů. RegioJet testuje na lince do Prahy nový koncept služeb

Autoři | Foto Auto-bus.cz

To, co znají cestující žlutými autobusy z posilových spojů, se nyní stává standardem. Z autobusů společnosti RegioJet na lince mezi Libercem a Prahou zmizí stevardi a také horké nápoje. Tisk a sluchátka cestující nově dostanou už před cestou a místo horkých nápojů jim personál rozdá minerální vodu. Podle vedení společnosti se jedná o testovací pilotní provoz konceptu servisu pro kratší linky, který dopravce následně vyhodnotí a upraví podle podnětů zákazníků.

„Po delší době úvah jsme se rozhodli vyzkoušet tento koncept na vybraných kratších vnitrostátních linkách s dobou jízdy v rozmezí 60 – 90 minut. Poté, co jsme na všechny spoje nasadili autobusy Fun&Relax s širokou nabídkou individuální zábavy v jednotlivých sedačkách, jsme se rozhodli, že vyzkoušíme zjednodušený systém obsluhy a odbavení tam, kde je to s ohledem na délku jízdy vhodnější,“ říká ředitelka autobusové dopravy RegioJet Ivana Kašická a dodává: „Veškerý servis a odbavení proběhne hned při nástupu do autobusu ve výchozí stanici a cestující pak budou mít celou dobu jízdy k tomu, aby mohli například nerušeně sledovat film nebo pracovat na počítači. U delších linek, stejně jako u mezinárodních linek se nic nemění.“

Podobný systém odbavování znají cestující především z posilových spojů, které jezdí standardně bez stevardů roznášejících denní tisk a horké nápoje. Na stejný koncept omezených služeb si teď cestující musí zvyknout na linkách Praha – Liberec, Praha – Hradec Králové a Praha – Plzeň.

„Chceme si vyzkoušet tento pozměněný koncept i s ohledem na další expanzi a plány rozvoje našich služeb. V České republice i na Slovensku chystáme například koncept kratších návazných autobusových spojů na naše vlaky RegioJet, a právě s ohledem na účel a délku linky není stávající koncept odbavení a obsluhy příliš vhodný a naopak je zapotřebí rychlejší a jednodušší servis“, dodává Ivana Kašická. Cena jízdenek mezi Prahou a Libercem zůstává i nadále stejná.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Praha, nápoj, RegioJet, Liberec, Česko, Slovensko, Plzeň

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.