středa 16. června 2021 Zbyněk

Tramvajovou dopravu zastavila sanitka v kolejišti

V neděli před devátou hodinou ranní se jen těsně podařilo zabránit střetu tramvaje s vozidlem zdravotnické záchranné služby na Nové Rudě v Liberci. První informace o lehčím střetu se podařilo vyvrátit, sanitka se ve snaze vyhnout tramvaji skončila mimo silnici. Příčina události v Tanvaldské ulici zůstává v šetření.

Podle nepotvrzených informací mohl být řidič sanitky oslepen ranním sluncem. I to je předmětem šetření policie a drážní inspekce. 

"Událost se obešla bez zranění na obou stranách. Nezranila se ani posádka naší sanity, ani nikdo v tramvaji," popsala mluvčí krajské záchranky Lenka Markovičová. Rozsah škod na dodávce zatím není jasný.

Po dobu vyšetřování nehody je na trase zřízena náhradní autobusová doprava. "Ta jezdí v úseku Fügnerova – Vratislavice," dodala mluvčí dopravního podniku Martina Poršová.

Křížení silnice s tramvajovou dráhou na Nové Rudě, kde k nehodě došlo, nepatří podle policejních statstik mezi rizikové. V posledních letech v tomto místě došlo pouze ke dvěma lehčím nehodám. 

Místo nehody


Zvětšit mapu

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.