úterý 7. července 2020 Bohuslava

Bezpečnější křižovatka Horákové a Košické? Už brzy

Křižovatka ulic Košické a Dr. Milady Horákové bude brzy o něco bezpečnější. Sedmnáct let starý řadič na frekventované křižovatce zlobí čím dál častěji, vedení města se jej proto rozhodlo vyměnit za moderní, který by měl být spolehlivější. K výměně řadiče za necelých 700 tisíc korun by mělo dojít ještě tento měsíc.

„Nezbytnost této modernizace nepodceňujeme, protože zajištění bezpečnosti účastníků silničního provozu je při dnešní uspěchané době a rostoucí hustotě provozu naprosto stěžejní. Nespolehlivost světelné signalizace jsme proto chtěli vyřešit co nejrychleji,“ konstatovala primátorka Liberce Martina Rosenbergová.

Křižovatka ulic Košická a Dr. Milady Horákové není jedinou libereckou křižovatkou, kde světelná signalizace stále funguje na starém řadiči tohoto typu. Stejné zařízení je v provozu ještě na křižovatkách Poštovní náměstí a Letná. Řadič na Košické je ale nejstarší a nejproblematičtější, proto začala modernizace právě tam.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Tasmansky Czert

Ještě kdyby někoho napadlo postavit z téhle křižovatky tunel po Perštýnem, který by ústil u býv. Textilany a byl součástí vnitřního městského okruhu. To by se, panečku, rázem zlepšila průjezdnost středem města..

pátek, 8. srpna 2014, 15:51

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.