Aktuálně

Nová výjezdová základna záchranky ve Frýdlantu se začne stavět už letos více...

Chrámový křišťálový lustr z Hejnic se po více než sto letech dočká generální obnovy více...

Fotbalový Jablonec má nového generálního ředitele, stal se jím Tomáš Mejzr více...

Do Liberce se vrací filmaři. Natáčet budou historický seriál pro Netflix více...

Ekologicky a ekonomicky. Kraj vyráží do ulic s elektromobilem

Oranžovo bílé elektrovozítko Nissan LEAF, které vidíte na fotografii, budete v ulicích Liberce a jeho okolí potkávat minimálně další tři roky. Právě tento elektromobil převzal hejtman Martin Půta dnes ráno od člena představenstva ČEZ Iva Hlaváče. Nissan budou využívat zaměstnanci krajského úřadu v rámci projektu Elektromobilita ČEZ.

„Vítáme možnost vyzkoušet výhody elektromobilu, k nimž patří zejména tichý a nízkonákladový provoz. Je to v souladu s naším zodpovědným působením v oblasti životního prostředí. Elektromobil budou využívat naši zaměstnanci při jízdách za pracovními povinnostmi,“ říká Martin Půta, hejtman Libereckého kraje.

Nissan LEAF je pětidveřový hatchback s pohonem předních kol, bez emisí výfukových plynů. Dojede až 199 kilometrů a zavazadlový prostor má obsah 370 litrů.

Ačkoliv nejsou elektromobily nějakou novinkou, v našich končinách zatím řidiče příliš nelákají. V České republice je v současnosti registrováno jen 600 elektromobilů, z nichž 40 patří do vozového parku projektu Elektromobilita ČEZ. Do konce letošního roku však odhady hovoří o překonání hranice 1000 elektromobilů v ČR.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky elektromobil, ČEZ, Martin Půta, Nissan, Nissan Leaf, Liberec, Česko, Liberecký kraj

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.