středa 3. června 2020 Tamara

Libereckem prosviští moderní bezbariérové vlaky s Wi-Fi

Cestující mezi Libercem a Děčínem se můžou těšit na pohodlnější cestování vlakem. Na Děčínsku začala jezdit první moderní souprava RegioShark, která by hned po ukončení výluky měla vyrazit na trasu Liberec – Děčín. České dráhy plánují využití celkem pěti souprav polského výrobce Pesa na Děčínsku.

„Původně jsme počítali s tím, že všechny naše RegioSharky budou jezdit jen z Děčína přes Rumburk do Dolní Poustevny, ale protože v červnu dojde po 60 letech k obnovení provozu z Dolní Poustevny do saského Sebnitz a německý partner DB Regio nasadí na některé spoje Desira, můžeme část RegioSharků využít jinde,“ vysvětlulil ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah Daniel Jareš a doplnil: .„RegioSharky spolu s Desiry zajistí dopravní obslužnost prakticky celého Šluknovského výběžku. Kromě spojů Děčín – Dolní Poustevna nasadíme RegioSharky i na spoje Děčín – Liberec.“

RegioShark

Souprava dlouhá 44 metrů je schopná jet rychlostí 120 kilometrů v hodině. V RegioSharku se může usadit celkem 120 cestujících, celková kapacita je dvojnásobná. Vlak je vybaven uzavřeným systémem WC v bezbariérové úpravě, prostorem pro jízdní kola, klimatizací, audiovizuálním informačním systémem. V oddíle 1. třídy mají cestující k dispozici také el. zásuvky 230 V pro napájení drobné elektroniky (mobilní telefony, notebooky, atp.) a ve vlacích bude zavedeno i Wi-Fi připojení k internetu.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.