Aktuálně

Atraktivní, ale těžký los pro Jablonec. Ve čtvrtfinále poháru přivítá Slavii více...

Tygři ustáli nápor Třince a vrátili se na druhé místo tabulky více...

Při požáru zachránil liberecký hasič Roman Kostelňák dítě, dostal medaili HZS více...

Dívenka nastoupila v Jablonci cestou na hudebku do špatného autobusu, pomohli strážníci více...

Čeká nás zatažený víkend s přeháňkami. Teploty půjdou nahoru více...

Policie zná příčinu diskotéky na Bílém Kameni. Šlo o závadu na mrazícím zařízení více...

Asfaltové hřiště na Králově Háji čeká proměna. Nadchnout má děti i jejich dozor více...

Prales na Ještědu se rozroste o 4,5 hektaru. Spolek vyjde výkup na milion více...

Pohotovosti převezmou zdravotní pojišťovny. O všechny v kraji ale nestojí více...

Rozhodnuto! Revoluční ulice se natrvalo otevře řidičům

Revoluční ulice v Liberci se znovu otevře automobilům a tentokrát už na trvalo. Ulice byla ještě na jaře součástí pěší zóny, podnikatelé i řidiči to však kritizovali. Od května do konce června byla proto na zkoušku zprůjezdněna. Denně tudy projelo v průměru 450 aut a jejich počet se zvyšoval.

Radnice teď rozhodla silnici trvale zprůjezdnit, je ale třeba provést nějaké úpravy. "Já se budu snažit, aby byla silnice otevřena ještě do konce prázdnin, ale nechci předjímat ten termín, protože to vůbec nezávisí na samosprávě," řekla primátorka Martina Rosenbergová. Souhlas s otevřením silnice musí dát odbor dopravy, navíc je třeba provést úpravy komunikace, která by měla být obousměrně průjezdná pro cyklisty. Bude se proto muset změnit parkování, je třeba instalovat nové značení, parkovací automat i prvky, které zajistí bezpečnost chodců nebo handicapovaných.

Revoluční ulici uzavřelo město dopravě před dvěma lety v souvislosti s rekonstrukcí Soukenného náměstí. V té době tudy podle dopravního průzkumu denně projelo 1750 automobilů. Z Pražské ulice přešlo denně po vyvýšeném přechodu Revoluční ulici kolem 10.000 chodců. Její uzavření kritizovali motoristé, podle nichž to mělo podíl na špatné průjezdnosti Rumunskou a Moskevskou ulicí v dopravní špičce. "Dočasné otevření silnice jim ulevilo," potvrdila Rosenbergová.

Uzavření Revoluční spojující Rumunskou ulici se Soukenným náměstím kritizovali také živnostníci, kterým výrazně klesly tržby. Vadilo ale také lidem, kteří v lokalitě bydlí. Uzavření ulice bylo podle nich dalším důvodem, proč se centrum Liberce vylidňuje. Radnice na začátku letošního roku vyhlásila na internetových stránkách anketu o budoucnosti komunikace. Nepřinesla jednoznačný výsledek - skončila remízou. Zhruba 390 hlasujících se vyslovilo pro zachování pěší zóny, a přibližně stejný počet lidí si přál otevření Revoluční ulice automobilům. Proto byla silnice od května do konce června otevřena a teprve na základě tohoto testu město rozhodlo.

Napsala ČTK

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky silnice, Liberec, Martina Rosenbergová

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.