Aktuálně

Jablonec na pohárovou trofej nedosáhl. Ve finále podlehl Karviné 1:3 více...

A nedal si říct. Se zákazy řízení a po průšvihu na Jablonecku 45letý muž zase řídil, skončil ve vazbě více...

Bude Liberec v příštím roce pokračovat v projektu s domovníky? Zatím neví více...

Zachráněnou lebku sv. Zdislavy by policie měla předat církvi 30. května více...

Dva nové parky a náplavka. Hrádek nad Nisou buduje zelené srdce města více...

Ranní požár v Liberci. Hořelo v areálu bývalých kurtů v Pavlovicích více...

V Krkonoších se válely trubky i náprava od auta, dobrovolníci odnesli tuny odpadu více...

Stalo se: Další sanitu jedoucí na majáky nabouralo auto

Další sanitka zdravotnické záchranné služby poputuje rovnou do servisu. Dnes po poledni se záchranářský Volkswagen střetl na křižovatce ulic Žitavská a Jungmannova v Liberci s osobním automobilem. Nehoda se obešla bez zranění, sanitka je ale po nehodě nepojízdná.

„Naše posádka právě jela na majáky k výjezdu,“ popsala mluvčí krajské záchranky Lenka Markovičová. Zatímco posádky obou vozidel vyvázly bez újmy, obě auta jsou notně poničena. Nehoda zůstává v šetření policie. Na čí straně byla chyba, zatím není jasné.

Podobných událostí se přitom během posledního roku stalo několik. Zatím nejtragičtější následky měla srážka zdravotnického vozidla s Volkswagenem Vento. Řidič osobního automobilu začátkem října vjel do protisměru na hlavní silnici u Jítravy, kde se střetl se sanitkou.

„Muže jsme převezli na řízené ventilaci na traumacentrum liberecké nemocnice s mnohačetnými poraněními,“ popsal tehdejší ředitel krajské záchranky Stanislav Mackovík a dodal:„Další dva účastníci nehody skončili na stejném oddělení s poraněním dolních končetin.“

Teprve devatenáctiletý řidič Volkswagenu Vento utrpěl při střetu s protijedoucí sanitkou těžká poranění, kterým později v liberecké nemocnici podlehl. „Řidiče museli hasiči vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Resuscitace muže probíhala už v havarovaném autě, pak po vyproštění na nosítkách a taktéž sanitě. Při oživování se střídali jak zdravotníci, tak hasiči z obou jednotek,“ dodala mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Volkswagen, Liberec, Krajská nemocnice Liberec, Volkswagen Vento, Stanislav Mackovík, Jítrava

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.