pondělí 18. listopadu 2019 Romana

Kultura

Nezlomní. Obecní dům v Praze zahájil jedinečnou výstavu, která představuje možný průřez českým uměním minulého století

Ojedinělou výstavu připravili k třicátému výročí Sametové revoluce Zuzana a Eugen Brikciusovi ve spolupráci s Alšovou jihočeskou galerií v Hluboké nad Vltavou a Památníkem národního písemnictví. Má název Nezlomní: Od Franze Kafky po sametovou...

Na Podještědské divadelní slavnosti dorazí Rudolf Hrušínský nebo Jan Čenský

Podještědí se už příští víkend promění v centrum divadla. V Českém Dubu a Proseči pod Ještědem se v pátek a sobotu konají Podještědské divadelní slavnosti, diváci se mohou během dvou dnů těšit na celkem tři představení.

Venkovské ochotnické soubory se opět představí ve Vysokém nad Jizerou

Ve Vysokém nad Jizerou se opět uskuteční Krakonošův divadelní podzim. Letošní 50. ročník proběhne v čase od 11. do 19. října. Letošní hlavní hvězdou bude herec Tomáš Töpfer.

První říjnový týden bude patřit knihovnám

úterý, 24. září 2019, 07:50Kultura

První říjnový týden bude patřit knihovnám

I letos pořádá Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR Týden knihoven. Krajská nemocnice si tak na období od 30. září do 8. října připravila bohatý program.

Soubor L’Arpeggiata bude hlavní hvězdou festivalu Lípa Musica příští rok

Už v polovině listopadu si budete moci zakoupit lístky na koncert souboru L'Arpeggiata. Teto soubor vystoupí příští rok na zahajovacím koncertu v libereckém divadle.

TIPY NA VÍKEND: Beseda na téma klima, festival poezie nebo podzimní slavnosti

Pestrý víkend toho nabídne opravdu hodně... Ať už si tedy chcete užít nějakou tu kulturu, sport nebo zkusit něco nového, stačí si jen vybrat.

Zajímá vás filatelie? Příští týden můžete v Kavárně Pošta obdivovat Národní výstavu známek

Od středy do neděle bude Kavárna Pošta hostit Národní výstavu poštovních známek Liberec 2019. Ta je zároveň největší filatelistickou akcí tohoto roku v Česku.

Sedlák a zapomenutý malíř. Galerie vystavuje dílo Paula Gebauera

Díla zapomenutého, ale kdysi uznávaného, malíře a zároveň sedláka Paula Gebauera jsou v hlavním výstavním sále liberecké Oblastní galerie. Jde o první jeho ucelenou výstavu. Tu už v neděli doprovodí zážitek v podobě koncertu smyčcového Halířova...

Rubeš, Mikulka, Podzimková v Liberci. Představí originální Honest Guide a Malého prince

Jak objevovat města jinak? Jak hledat pozoruhodná místa, kolem kterých neproudí davy? Jak nenaletět podvodníkům a jak o nich mluvit? A tak vznikl Honest Guide, který nejprve pomocí videí a teď i knižně originálně představuje Prahu a Česko. O...

TIP NA VÍKEND: Na fotbalovém hřišti na Suché pořádají pouť

Tradiční pouťové atrakce, jídlo a pití, projížďky na koních a několik hudebních kapel. Taková je nabídka pouti, která se koná o víkendu na fotbalovém hřišti v Dolní Suché.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.