sobota 22. února 2020 Petr

Kultura

Svůj život zasvětili armádě. Výstava ve Frýdlantu mapuje životy lidí, kteří při nasazení položili život

Až do 13. prosince můžete v Muzeu Špitálek ve Frýdlantu zhlédnout výstavu In memoriam. Ta přibližuje životy 37 žen a mužů, kteří položili své životy při válečném nasazení.

Pro hory žil i zemřel. Výstava fotek Viléma Heckela připomíná tragickou expedici v Peru

Přes 70 velkoformátových fotografií horolezce Viléma Heckela, jeho publikace a osobní věci z výprav jsou v Domě Scheybalových v Jablonci. Výstava je připomínkou tragické výpravy československých horolezců v Peru v roce 1970. Zahynula tehdy celá...

Virunga, africké trhy, se v neděli vrací do Liberce

Lidové sady už tuto neděli ožijí Afrikou. Česko-ugandský pop-up projekt ovoce dovezeného přímo z Ugandy přijíždí tento víkend polechtat chuťové buňky všech libereckých fajnšmekrů.

VÍKEND PODLE DRBNY: Čertovská tramvaj, mikulášský vlak a začátek adventu

Přichází víkend, který bude tentokrát ve znamení mikulášské nadílky, a také adventu. Liberecká Drbna přináší tipy na akce, které redakci nejvíce zaujaly.

Hvězdy nad Ještědem ovládla nevidomá Nicol Pešková

V Jablonci se uskutečnil v pořadí již desátý ročník amatérské pěvecké soutěže Hvězdy nad Ještědem. Mezi mladými zpěváky vynikala zejména Nicol Pešková, která se stala i absolutní vítězkou.

Lidé už nevydrží čekat. Ruské kolo se roztočí v pátek ve dvě

Původně mělo ruské kolo začít jezdit v sobotu v deset dopoledne, nakonec se pro obrovský zájem spouští už dnes ve 14 hodin. Jedna jízda vyjde na sto korun, kolo se během ní otočí třikrát. Děti do 100 centimetrů jedou zdarma.

Pokáč se v novém minisongu pustil do zeleného maskota Alzy

Oblíbený český písničkář Pokáč dnes zveřejnil nový minisong s názvem Chudák Alzák. Tentokrát se celá písnička točí kolem známé tváře e-shopu Alza.cz. A jak je zpěvákovým stylem, nebral si příliš servítky, přesto dokázal kritiku podat humornou...

Design Days Reichenberg. V Lázních se představí šedesátka libereckých designérů

Už po šesté se na úvod adventu v liberecké galerii představí místní designéři. Je tu akce Design Days Reichenberg (DDR). Prodejní přehlídka převážně regionálního designu se letos koná od pátku 29. listopadu do neděle 1. prosince. A nabídka...

Debata nad knihami. U Fryče představí novinky Jany Cíglerové a Petra Koubského

Americký deník novinářky Jany Cíglerové a Věda podle abecedy Petra Koubského. To jsou knižní novinky, o kterých se bude dnes večer debatovat v knihkupectví Fryč. A představit je přijedou sami autoři.

Naivní divadlo v Liberci chystá oslavy s dvěma speciálními večery

Naivní divadlo v Liberci chystá k oslavám 70. výročí svého založení na příští týden dva speciální večery. Na jednom vystoupí pražské Studio Ypsilon, jež v libereckém divadle vzniklo, a na druhém se budou křtít dvě knihy a uskuteční se...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.