sobota 30. května 2020 Ferdinand

Český ráj bude na týden rájem literatury, divadla a hudby. Je tu další Šrámkova Sobotka

Třiašedesátá Šrámkova Sobotka proběhne mezi 29. červnem a 6. červencem pod heslem Text a divadlo v dialogu. Těšit se můžete na přednášky a diskuse o divadle a jeho roli ve společnosti, přijede třeba Vladimír Just či Milan Uhde. Novým dramaturgem bloku autorských čtení je Ondřej Macura, připravené budou také poslechové pořady. Večer proběhne například Racek, divadelní představení divadla Kampa, které bude tlumočené do znakového jazyka. Se svéráznou recitaci vystoupí Petr Váša, ve čtvrtek 4. července přijede zahrát kapela WWW NEUROBEAT.

„Letos jsme připravili i jednu diváckou lahůdku: čtyři scénická čtení připravené přímo na míru Šrámkově Sobotce! V soboteckém plenéru se představí divadla D21 a X10, A Studio Rubín a OLDSTARS, uvedeme dokonce jeden původní překlad současné německé hry," říká za pořadatele festivalu Barbora Kunstová.

Pestrou nabídku nabízejí také letošní dílny: fyzickému básnictví se bude věnovat Petr Váša, divadelní dílnu povede Radovan Lipus a jaké to je být kulturním publicistou, to si účastníci zkusí pod vedením olomouckého vysokoškolského pedagoga Erika Gilka.


Nedělní BarCamp je věnován tvůrčí a výchovné dramatice. V dalších dvou dnech se pak můžete těšit na odpolední dílnu Emílie Zámečníkové věnovanou hodnocení recitačního výkonu ve školní třídě a následnou dvoudenní odpolední dílnu Elišky Poláčkové zaměřenou na interpretaci divadelní inscenace.

„Pro mě je to v tomto čase jedno z hlavních měst české kultury, do kterého se jako účinkující, ale i jako diváci sjíždí mnoho mimořádných osobností, hlavně z Karlovy univerzity, ale i mnoha divadel, nakladatelství, literárních časopisů," doplňuje liberecký knihkupec Martin Fryč.

Autoři | Foto Šrámkova Sobotka

Štítky šrámkova sobotka, sobotka, český ráj, kutura

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.