úterý 10. prosince 2019 Julie

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Umělci chystají pro liberecký advent unikátní Rybovku

Známá a přesto překvapivá. Taková bude letošní Česká mše vánoční pod Ještědem. O zlaté neděli zazní v Kostele sv. Antonína Velikého v Liberci v provedení špičkových sólistů. Doprovodí je domácí Pěvecký sbor Ještěd a vyhlášené Moravské klavírní trio.

„Historicky první souznění obou těles a profesionálních zpěváků bude určitě monumentální zážitek,“ očekává Michal Buzek, ředitel pořadatelské agentury Elset.

Trio, jež založili členové Státní filharmonie Brno, pravidelně hraje hlavně s renomovanými umělci doma i v zahraničí. Při chystaném adventním koncertu se v díle Jakuba Jana Ryby o narození Krista  s ním představí pěvci Zuzana a Tomáš Jeřábkovi, Kristýna Saňková a Martin Šujan. „Lidé si mohou  již rezervovat lístky přes evstupenku a neměli by dlouho váhat. Předprodej se rychle rozbíhá,“ doporučuje Buzek.

Adventní balíčky

Novinkou letošní roku jsou adventní balíčky, kdy vstupenka na adventní koncert obsahuje občerstvení a jízdu na ruském kole na vánočním trhu u liberecké radnice a to za zvýhodněné ceny.

Kostel na Sokolském náměstí zpestří čekání na blížící se Vánoce o všech svátečních nedělích. První adventní neděle, 1. prosince, bude patřit show swingu a jazzu amerického gospelového zpěváka Lee Davisona.  O týden později rozezní svatostánek v doprovodu varhaníka Bohuslava Ledla grabštejnský patriot Luděk Vele, dlouholetý sólista opery Národního divadla. Stříbrná neděle bude patřit cimbalistce a zpěvačce Zuzaně Lapčíková, zlatá pak mimořádné Rybovce.

Vánoční strom před libereckou radnicí se rozsvítí již koncem listopadu. Od 1. do 22. prosince pak bude před radnicí pravidelný kulturní program a také bohaté stánkové tržiště.

Předprodej vstupenek na www.evstupenka.cz.

Přehled koncertů v kostele sv. Antonína Velikého

ne, 1. 12. 2019 16:00 LEE DAVISON QUARTET

ne, 8. 12. 2019 16:00 LUDĚK VELE - ZPĚV, BOHUSLAV LEDL - VARHANY - ADVENTNÍ KONCERT

ne, 15. 12. 2019 16:00 ZUZANA LAPČÍKOVá

ne, 22. 12. 2019 16:00 JAKUB JAN RYBA - ČESKÁ MŠE VÁNOČNÍ - ADVENTNÍ KONCERT

PR text

Štítky Rybovka, Vánoce, elset

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.